Start | Historia | Władze | BORT | Muzeum | Kalendarze imprez | Regulaminy | Dom Wycieczkowy | Dojazd do muzeum |
Szlaki | Schroniska | Koła | Archiwum | Galeria | Prezentacje | Listy gratulacyjne | Księga Gości |

Joomla! - the dynamic portal engine and content management system

• Joomla Forum Maintenance

We are upgrading the forum, and unfortunately for this to happen we will need to take the forum offline. We estimate the forum to be offline for about 8 hours.

• Joomla! 3.5.1 Released
    Joomla! 3.5.1 - Bug Release Available

Joomla! 3.5.1 is now available. This is a bug fix release for the 3.x series of Joomla. This release fixes a variety of bugs that have been reported since the release of Joomla 3.5.0.

What's in 3.5.1

Joomla 3.5.1 fixes some issues found in the 3.5.0 release two weeks ago, this includes:

The Production Leadership Team's goal is to continue to provide regular, frequent updates to the Joomla community. Learn more about Joomla development at the Joomla Developer Network.

• Joomla! 3.5 is Here

Joomla! 3.5 - Do More

The Joomla! Project and the Production Leadership Team are proud to announce the release of Joomla! 3.5 as the latest in the 3.x series. Introducing 34 new features, including support for the recently released PHP 7 scripting language, which significantly increases web site speed.

• Joomla! 3.5 Release Candidate 4 Released

Joomla RC Logo

The Joomla! Project is pleased to announce the availability of Joomla! CMS 3.5 Release Candidate 4. Community members are asked to download and install the package in order to provide quality assurance for the forthcoming 3.5 release.

Joomla! 3 is the latest major release of the Joomla! CMS, with 3.5 the sixth standard-term support release in this series. Please note that going from 3.4 to 3.5 is a one-click upgrade and is NOT a migration. The same is true is for any subsequent versions in the 3 series of the CMS. That being said, please do not upgrade any of your production sites to the release candidate version as a release candidate is ONLY intended for testing and there is no upgrade path from a Release Candidate.

• Joomla! 3.5 Release Candidate 3 Released

Joomla RC Logo

The Joomla! Project is pleased to announce the availability of Joomla! CMS 3.5 Release Candidate 3. Community members are asked to download and install the package in order to provide quality assurance for the forthcoming 3.5 release.

PTTK Oddział w Gorlicach informuje swoich członków i sympatyków, że organizowane przez Koła PTTK wycieczki są wycieczkami Statutowymi i odbywają się zgodnie ze Statutem PTTK zarejestrowanym 31.10.1991 roku oraz wpisem do KRS nr 207193 jako Stowarzyszenie opisanych w rubryce 3 Cele działania organizacji od 1 do 11 . Opisane wyżej wycieczki są imprezami niedochodowymi w świetle przepisów i są wycieczkami Statutowymi.

prawa do zdjęć

Informujemy, iż wszystkie zamieszczone w naszym serwisie zdjęcia mogą być dowolnie wykorzystywane, przy jednoczesnym zastrzeżeniu o konieczności podania informacji o źródle ich pochodzenia.

>>  Urzad Miasta Gorlice

Mój ulubiony szlak to: