Start | Historia | Władze | BORT | Muzeum | Kalendarze imprez | Regulaminy | Dom Wycieczkowy | Dojazd do muzeum |
Szlaki | Schroniska | Koła | Archiwum | Galeria | Prezentacje | Listy gratulacyjne | Księga Gości |

Joomla! Official News
Joomla! - the dynamic portal engine and content management system

• Joomla! 3.7.0 Alpha 2 released
    joomla 3 7 alpha 2 release

We have now released the Alpha 2 version of the new 3.7 release. We moved the date a week to include some more features and now we think we have all features merged. That doesn't mean that all is perfectly running. There are issues to fix and we need a lot more testing. But we are thinking that the state is good enough that we can publish the version and ask for help in testing.

With the "Custom Fields" feature we had a good experience in merging it into a release early. Having it published and available for a larger group of people speeds up the process of making a feature better and solid.

• Joomla! 3.6.5 Released
    Joomla 3.6.5

Joomla! 3.6.5 is now available. This is a security release for the 3.x series of Joomla! which addresses three security vulnerabilities, miscellaneous security hardening and three bug fixes; no further changes have been made compared to the Joomla! 3.6.4 release. We strongly recommend that you update your sites.

Joomla Security Release

What's in 3.6.5

Version 3.6.5 is released to address three security issues, miscellaneous security hardening and three bugs.

Security Issues Fixed

Bug Fixes

• [#12817] Fix Joomla Updater for Windows Users
    • [#12984] Fix installation language for sr-YU
    • [#12589] and [#13127] Fix default values for user creation on installation

Please see the documentation wiki for FAQ?s regarding the 3.6.5 release.

Road to Joomla! 3.7

Over the last weeks we have sent mixed messages about Joomla! 3.7 and what will be included in the final version. Without having an alpha/beta version published this is always complicated but with this post we are trying to clear the air.

• The only Joomla! Downloads Hub you?ll ever need
    Joomla Downloads Portal

The Joomla! Community proudly presents the centralised and localised Joomla! Downloads portal. It will be the only place you’ll ever need to visit for all Joomla! CMS core files.

• Revised Assessment of 3.6.4 Security Release

As part of our post-release review process for the 3.6.4 release, the Joomla! Security Strike Team has identified and confirmed an additional side effect of the issue resolved in security advisory 20161002 (CVE-2016-8869) and as such we have revised our assessment of this issue.

PTTK Oddział w Gorlicach informuje swoich członków i sympatyków, że organizowane przez Koła PTTK wycieczki s± wycieczkami Statutowymi i odbywaj± się zgodnie ze Statutem PTTK zarejestrowanym 31.10.1991 roku oraz wpisem do KRS nr 207193 jako Stowarzyszenie opisanych w rubryce 3 Cele działania organizacji od 1 do 11 . Opisane wyżej wycieczki s± imprezami niedochodowymi w ¶wietle przepisów i s± wycieczkami Statutowymi.

prawa do zdjęć

Informujemy, iż wszystkie zamieszczone w naszym serwisie zdjęcia mog± być dowolnie wykorzystywane, przy jednoczesnym zastrzeżeniu o konieczno¶ci podania informacji o Ľródle ich pochodzenia.

>>  Urzad Miasta Gorlice
   >>  O¶rodek Kultury Prawosławnej

Mój ulubiony szlak to:

Administracja serwisu: Studio Multimedialne Inmani oferuj±ca skuteczne pozycjonowanie