Aktualności | O nas | Władze | Muzeum | Kalendarze imprez | Regulaminy | Dojazd do muzeum |
Szlaki | Schroniska | Koło PTTK nr 5 | Koło Miejskie | Archiwum | Galeria | Prezentacje | Listy gratulacyjne |
 
 
Zaproszenie
 
Informacja

Od dnia 20 listopada 2017 do 28 lutego 2018 Biuro Oddziału PTTK 
będzie czynne od poniedziałku do piątku w godz. od  8.00 do 16.00

 
II wojna światowa na Ziemi Gorlickiej. Niemcy w Gorlicach.

II wojna światowa na Ziemi Gorlickiej. Niemcy w Gorlicach.

20 listopada, w poniedziałek o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż nowej wystawy czasowej przygotowanej w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach.
Ekspozycja ta to trzecia część z cyklu „II wojna światowa na Ziemi Gorlickiej”. Tym razem na region gorlicki w okresie lat 1939 -1945 spojrzymy z innej perspektywy - z punktu widzenia Niemców, którzy wówczas tu przebywali. Byli to przeważnie stacjonujący w mieście żołnierze Wehrmachtu oraz Gestapo, a także urzędnicy wielu instytucji lokalnych, które zostały przejęte przez okupanta.
Wystawa opiera się min. na propagandowych materiałach fotograficznych i archiwaliach. Zdjęcia wykonane w latach 1939-1940 na Ziemi Gorlickiej zostały umieszczone w albumie prof.Henricha Hoffmana „ Die Soldaten des Führers im Felde”.

Ta bardzo popularna wtedy wśród Niemców publikacja wydana w Monachium w 1941 roku miała świadczyć o triumfalnym pochodzie III Rzeszy przez Europę. Te same fotografie wykorzystano także w filmie dokumentalnym zrealizowanym przez TVP w 1996 roku pt. „Żołnierze Führera podbijają Polskę”.

Wśród dokumentów zaprezentowany zostanie również unikatowy niemiecki plakat propagandowy z  roku 1942. Druga część wystawy związana jest z tematem powstania w getcie warszawskim.

Ekspozycja dostępna będzie do`26 stycznia 2018 roku.

 

 

 
Uchwała ZG PTTK
 
VRBOV - baseny termalne 19.11.2017

 

 
Rajd Łukasiewicza

W dniu 18.10.2017 odbył się XXXV Rajd im. Ignacego Łukasiewicza po Pogórzu Ciężkowickim trasą prowadzącą przez Skamieniałe Miasto. Uczniowie  Miejskiego Zespołu Szkół  Nr 1 pod przewodnictwem Emila Kani – przewodnika PTTK i opieką swoich nauczycieli  rozpoczęli wędrówkę od Wąwozu Czarownic w którym znajduje się malowniczy Wodospad Ciężkowicki. Dalsza trasa prowadziła przez Skamieniałe Miasto. Mijając kolejne skałki uczestnicy doszukiwali się podobieństw form z nazwami skałek, mijaliśmy kolejno Grzybka, Cygankę,  Basztę Paderewskiego, Pustelnię, Ambonę, Piramidy, grupę Borsuka, Piekiełko, Orła, i inne. Po wyjściu na parking przeszliśmy przez kładkę przerzuconą nad drogą do skałek –Ratusz, skąd widać dolinę rzeki Białej Dunajcowej przepływającej pod Ciężkowicami  i ostatniej najbardziej chyba rozpoznawalnej formie skalnej w całym Skamieniałym Mieście - Czarownicy.  Z parkingu "Pod Grunwaldem" pojechaliśmy do Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach im. Krystyny i Włodzimierza Tomków.  Ciekawe ekspozycje przybliżyły wszystkim bioróżnorodność przyrodniczą Pogórza Ciężkowickiego i Karpat. Po zwiedzeniu muzeum uczestnicy wycieczki przeszli do pobliskiego parku gdzie na każdego czekała tradycyjna pieczona kiełbasa. Po posiłku chętni uczniowie mogli uczestniczyć w konkursie, w którym należało wykazać się wiedzą zdobytą podczas wycieczki. Podczas całej wędrówki  mogliśmy podziwiać "polską złotą jesień" w naprawdę fantastycznej scenerii, od porannych mgieł, po różne odcienie żółci, brązów i czerwieni ciężkowickich lasów w ciepłych promieniach słońca. 

 

 

1.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
a1.jpg
a2.jpg
a3.jpg
a4.jpg
a5.jpg
a6.jpg
a7.jpg
a8.jpg

 

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 37 - 42 z 60 
 Uprzejmie informujemy członków PTTK-u; że uchwałą Zarządu PTTK w Gorlicach - po telefonicznym zgłoszeniu danego uczestnika na wycieczkę, należy dokonać wymaganej wpłaty w ciągu 48 godzin, w przeciwnym razie osoba ta zostaje skreślona z listy wycieczki.


Informacja dotycząca składek

 

PTTK Oddział w Gorlicach informuje swoich członków i sympatyków, że organizowane przez Koła PTTK wycieczki są wycieczkami statutowymi i odbywają się zgodnie ze Statutem PTTK zarejestrowanym 20.11.2015 roku oraz wpisem do KRS nr 207193 jako Stowarzyszenie opisanych w rubryce 3 Cele działania organizacji od 1 do 11 . Opisane wyżej wycieczki są imprezami niedochodowymi w świetle przepisów.Godziny pracy biura Oddziału PTTK w Gorlicach

poniedziałek: w godz. 8 -16
wtorek:w godz. 8 - 16
środa:w godz. 8 - 16
czwartek:w godz. 8 - 16
piątek:w godz. 8-16 
 

   >>  VRBOV - Baseny termalne   >>  Geoportal - Mazowsze
   >>  Geoportal - Małopolska
   >>  Starostwo Gorlice
   >>  Urząd Miasta Gorlice
   >>  Klub Słowackich Turystów
   >>  Beskid Gorlicki
   >>  Ośrodek Kultury Prawosławnej
   >>  Koło przy MZS nr 1
   >>  Koło przy MZS nr 3
   >>  Koło przy ZS w Stróżówce
   >>  Koło przy SP w Mszance

 

 
 
 
 
Administracja serwisu: Studio Multimedialne Inmani oferująca skuteczne pozycjonowanie