Aktualności | O nas | Władze | Muzeum | Kalendarze imprez | Regulaminy | Dojazd do muzeum |
Szlaki | Schroniska | Koło PTTK nr 5 | Koło Miejskie | Archiwum | Galeria | Prezentacje | Listy gratulacyjne |
 
 
Z okazji dnia Kobiet Koło nr.5
 
Ukraina - Góry w obiektywie 28-02-2018
 
Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze w Gorlicach
 
Relacje Instrumenty muzyczne z różnych stron świata

Aktualna wystawa zmienna:
 
„Instrumenty muzyczne z różnych stron świata”
 
Autor ekspozycji Wilfried de Meyer prezentujeczęść swojej kolekcji zawierającej różnorodne instrumenty muzyczne.Niejednokrotnie pochodzą one z odległych, egzotycznych zakątków świata. Obok instrumentów znajdują się obrazy, grafiki i plansze opisujące ich budowę oraz sposób grania na nich. 
 
Wilfried de Meyer urodził się w Belgii, w Antwerpii. Od wielu już lat mieszka w Gorlicach. Jako marynarz pływał na statkach, potem został kierowcą samochodu ciężarowego, którym odbywał podróże po całej Europie. Praca zawodowa sprzyjała rozwijaniu pasji kolekcjonerskiej i uzupełnianiu zbiorów. Kolekcje obejmują wiele tematów ujętych w kilkadziesiąt wystaw. Prezentuje kilka ekspozycji w ciągu roku.
 
W gorlickim Muzeum Regionalnym prezentował już swoje zbiory trzykrotnie: w roku 2011 była to wystawa”Banknoty zastępcze Europy międzywojennej”, w 2012 „Jubileuszowa XXX wystawa zbiorów”, i w 2017 roku „Zapraszamy do Polski. Plakaty z okresu PRL-u zachęcające do odwiedzenia Polski”.
 
Ekspozycja dotycząca instrumentów muzycznych to zupełnie nowy temat,  pierwszy raz pokazany właśnie w tutejszym Muzeum.
 
Otwarcie wystawy odbyło się 5 lutego. Bardzo licznie przybyłych na wernisaż Gości powitał Wiceprezes Zarządu Oddziału PTTK w Gorlicach Henryk Szymański. Następnie Wilfried de Meyer opowiedział o swojej pasji oraz o sposobach zdobywania i uzupełniania zbiorów. Podczas spotkania wytrwałości w poszerzaniu kolekcji oraz zapału w dzieleniu się nimi poprzez organizowanie licznych ekspozycji gratulowali Autorowi m.in. Mariola MigdarWiceprzewodnicząca Rady Miasta Gorlice i Roman Dziubina Wiceprzewodniczący Rady Powiatu.
 
Wystawa będzie dostępna do 15 kwietnia.
Tekst: K. Liana
Fot. :S. Przybycień
 
1.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg

 
Rajd Narciarski im. Prof. Romana Reinfussa

Informujemy, że w Biurze Oddziału PTTK jest możliwość dokonywania zapisów na Rajd Narciarski Śladami Prof. Romana Reinfussa, który odbędzie się 18 lutego 2018 roku.

 
Vrbov 25.02.2018
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 31 - 36 z 66 
 Uprzejmie informujemy członków PTTK-u; że uchwałą Zarządu PTTK w Gorlicach - po telefonicznym zgłoszeniu danego uczestnika na wycieczkę, należy dokonać wymaganej wpłaty w ciągu 48 godzin, w przeciwnym razie osoba ta zostaje skreślona z listy wycieczki.


Informacja dotycząca składek

 

PTTK Oddział w Gorlicach informuje swoich członków i sympatyków, że organizowane przez Koła PTTK wycieczki są wycieczkami statutowymi i odbywają się zgodnie ze Statutem PTTK zarejestrowanym 20.11.2015 roku oraz wpisem do KRS nr 207193 jako Stowarzyszenie opisanych w rubryce 3 Cele działania organizacji od 1 do 11 . Opisane wyżej wycieczki są imprezami niedochodowymi w świetle przepisów.Godziny pracy biura Oddziału PTTK w Gorlicach

poniedziałek: w godz. 8 -16
wtorek:w godz. 8 - 16
środa:w godz. 8 - 16
czwartek:w godz. 8 - 16
piątek:w godz. 8-16 
 

   >>  VRBOV - Baseny termalne   >>  Geoportal - Mazowsze
   >>  Geoportal - Małopolska
   >>  Starostwo Gorlice
   >>  Urząd Miasta Gorlice
   >>  Klub Słowackich Turystów
   >>  Beskid Gorlicki
   >>  Ośrodek Kultury Prawosławnej
   >>  Koło przy MZS nr 1
   >>  Koło przy MZS nr 3
   >>  Koło przy ZS w Stróżówce
   >>  Koło przy SP w Mszance

 

 
 
 
 
Administracja serwisu: Studio Multimedialne Inmani oferująca skuteczne pozycjonowanie