Aktualności | O nas | Władze | Muzeum | Kalendarze imprez | Regulaminy | Dojazd do muzeum |
Szlaki | Schroniska | Koło PTTK nr 5 | Koło Miejskie | Archiwum | Galeria | Prezentacje | Listy gratulacyjne |
 
 
Muzeum
Nowa wystawa zmienna w Muzeum: „Mieszkańcy Galicji w formacjach wojskowych armii austro-węgierskiej w czasie Bitwy Gorlickiej i w pozostałych latach Wielkiej Wojny” W 103. rocznicę Bitwy Gorlickiej oraz obchodzoną w bieżącym roku 100. rocznicę zakończenia I wojny światowej, a także w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości warto przypomnieć o wkładzie Polaków w te wydarzenia. Nowa ekspozycja czasowa przygotowana w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach zatytułowana „Mieszkańcy Galicji w formacjach wojskowych armii austro-węgierskiej w czasie Bitwy Gorlickiej i w pozostałych latach Wielkiej Wojny” skoncentruje się na dwóch pierwszych rocznicach. Na wystawie zaprezentowane zostaną przedmioty związane z galicyjskimi Polakami, którzy służyli w armii austro-węgierskiej, a więc zdjęcia, dokumenty wojskowe i poczta polowa, a także elementy umundurowania i wyposażenia wiążące się z formacjami wojskowymi, w których stanowili oni znaczną część składu osobowego. Autor wystawy Piotr Szczepaniak, pochodzi z Żywca. Jest absolwentem studiów historycznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, nauczycielem historii i aktywnie działającym historykiem, zainteresowanym badawczo przede wszystkim historią Austro-Węgier oraz dziejami Żywiecczyzny. Od dziecka zajmuje się kolekcjonowaniem przedmiotów militarnych związanych z historią lokalną i armią austro-węgierską. Na otwarcie wystawy zapraszamy 30 kwietnia o godz. 18.00 Ekspozycja będzie dostępnado 30 czerwca.
 
Wrocław Moszna
 
Wycieczka - Sudety
 
Krokusy Dolina Chochołowska
 
Otwarcie sezonu turystyki
 
25-Lecie Koła nr.2 w Grybowie

Dnia 3.03.2018r. odbyły się obchody 25-lecia działalności Koła PTTK Nr 2  przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Grybowie, Oddziału PTTK w Gorlicach. W obchodach wzięły udział obecne i poprzednie władze Oddziału PTTK w Gorlicach, władze miasta Grybowa, Szkoły Podstawowej,  współtwórcy Koła, członkowie, zaproszeni goście i sponsorzy. Obchody prowadziła kol. Grażyna Orlewicz  założycielka Koła. Na wstępie minutą ciszy zebrani uczcili pamięć nieżyjących koleżanek i kolegów związanych z PTTK. Następnie przedstawiciele Zarządu Oddziału PTTK wręczyli koleżance Grażynie Orlewicz dyplom dla Koła Nr 2 od Głównego Zarządu PTTK. Kol. Grażyna - opiekun Koła Nr 2  otrzymała medal i statuetkę  za 25-letnią działalność Koła od Oddziału PTTK oraz podziękowania za swą pracę od władz miasta Grybowa i innych instytucji. Wręczono również  podziękowania, medale dla zasłużonych w działalności Koła, odznaki GOT-u, legitymacje członka PTTK. W części artystycznej wystąpiły zespoły, młodzież i muzykujące rodziny. Dopełnieniem uroczystości był okolicznościowy tort oraz prezentacja audiowizualna z najciekawszymi wydarzeniami  z 25-letniej działalności Koła.

S. Przybycień

Fotogaleria: S. Przybycień

1.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG
19.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 25 - 30 z 66 
 Uprzejmie informujemy członków PTTK-u; że uchwałą Zarządu PTTK w Gorlicach - po telefonicznym zgłoszeniu danego uczestnika na wycieczkę, należy dokonać wymaganej wpłaty w ciągu 48 godzin, w przeciwnym razie osoba ta zostaje skreślona z listy wycieczki.


Informacja dotycząca składek

 

PTTK Oddział w Gorlicach informuje swoich członków i sympatyków, że organizowane przez Koła PTTK wycieczki są wycieczkami statutowymi i odbywają się zgodnie ze Statutem PTTK zarejestrowanym 20.11.2015 roku oraz wpisem do KRS nr 207193 jako Stowarzyszenie opisanych w rubryce 3 Cele działania organizacji od 1 do 11 . Opisane wyżej wycieczki są imprezami niedochodowymi w świetle przepisów.Godziny pracy biura Oddziału PTTK w Gorlicach

poniedziałek: w godz. 8 -16
wtorek:w godz. 8 - 16
środa:w godz. 8 - 16
czwartek:w godz. 8 - 16
piątek:w godz. 8-16 
 

   >>  VRBOV - Baseny termalne   >>  Geoportal - Mazowsze
   >>  Geoportal - Małopolska
   >>  Starostwo Gorlice
   >>  Urząd Miasta Gorlice
   >>  Klub Słowackich Turystów
   >>  Beskid Gorlicki
   >>  Ośrodek Kultury Prawosławnej
   >>  Koło przy MZS nr 1
   >>  Koło przy MZS nr 3
   >>  Koło przy ZS w Stróżówce
   >>  Koło przy SP w Mszance

 

 
 
 
 
Administracja serwisu: Studio Multimedialne Inmani oferująca skuteczne pozycjonowanie