Aktualności | O nas | Władze | Muzeum | Kalendarze imprez | Regulaminy | Dojazd do muzeum |
Szlaki | Schroniska | Koło PTTK nr 5 | Koło Miejskie | Archiwum | Galeria | Prezentacje | Listy gratulacyjne |
 
 
Sezon Turystyki Górskiej LATO 2018.

Dnia 15.04.2018 odbyło się XV Małopolskie Rozpoczęcie Sezonu Turystyki Górskiej LATO 2018. W naszej wędrówce do Schroniska PTTK na Przehybie (1175 m.n.p.m.) wzięli udział Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Pani Mariola Migdar, Prezes Zarządu Oddziału PTTK w Gorlicach Pan Jerzy Mrozek, Starosta Bardejowa Pan Miroslav Bujda z grupą słowackich turystów. Wyruszyliśmy ze Szczawnicy niebieskim szlakiem. Po drodze podziwialiśmy panoramę Tatr, pierwsze zwiastuny wiosny i pozostałości zimowej scenerii. Po Mszy św. odprawionej w Kaplicy na Przehybie, Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Pan Leszek Zegzda oficjalnie otworzył sezon turystyczny na rok 2018. W wesołej atmosferze, powróciliśmy do Gorlic.
1.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
 
Muzeum
Nowa wystawa zmienna w Muzeum: „Mieszkańcy Galicji w formacjach wojskowych armii austro-węgierskiej w czasie Bitwy Gorlickiej i w pozostałych latach Wielkiej Wojny” W 103. rocznicę Bitwy Gorlickiej oraz obchodzoną w bieżącym roku 100. rocznicę zakończenia I wojny światowej, a także w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości warto przypomnieć o wkładzie Polaków w te wydarzenia. Nowa ekspozycja czasowa przygotowana w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach zatytułowana „Mieszkańcy Galicji w formacjach wojskowych armii austro-węgierskiej w czasie Bitwy Gorlickiej i w pozostałych latach Wielkiej Wojny” skoncentruje się na dwóch pierwszych rocznicach. Na wystawie zaprezentowane zostaną przedmioty związane z galicyjskimi Polakami, którzy służyli w armii austro-węgierskiej, a więc zdjęcia, dokumenty wojskowe i poczta polowa, a także elementy umundurowania i wyposażenia wiążące się z formacjami wojskowymi, w których stanowili oni znaczną część składu osobowego. Autor wystawy Piotr Szczepaniak, pochodzi z Żywca. Jest absolwentem studiów historycznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, nauczycielem historii i aktywnie działającym historykiem, zainteresowanym badawczo przede wszystkim historią Austro-Węgier oraz dziejami Żywiecczyzny. Od dziecka zajmuje się kolekcjonowaniem przedmiotów militarnych związanych z historią lokalną i armią austro-węgierską. Na otwarcie wystawy zapraszamy 30 kwietnia o godz. 18.00 Ekspozycja będzie dostępnado 30 czerwca.
 
Wrocław Moszna
 
Wycieczka - Sudety
 
Krokusy Dolina Chochołowska
 
Otwarcie sezonu turystyki
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 19 - 24 z 60 
 Uprzejmie informujemy członków PTTK-u; że uchwałą Zarządu PTTK w Gorlicach - po telefonicznym zgłoszeniu danego uczestnika na wycieczkę, należy dokonać wymaganej wpłaty w ciągu 48 godzin, w przeciwnym razie osoba ta zostaje skreślona z listy wycieczki.


Informacja dotycząca składek

 

PTTK Oddział w Gorlicach informuje swoich członków i sympatyków, że organizowane przez Koła PTTK wycieczki są wycieczkami statutowymi i odbywają się zgodnie ze Statutem PTTK zarejestrowanym 20.11.2015 roku oraz wpisem do KRS nr 207193 jako Stowarzyszenie opisanych w rubryce 3 Cele działania organizacji od 1 do 11 . Opisane wyżej wycieczki są imprezami niedochodowymi w świetle przepisów.Godziny pracy biura Oddziału PTTK w Gorlicach

poniedziałek: w godz. 8 -16
wtorek:w godz. 8 - 16
środa:w godz. 8 - 16
czwartek:w godz. 8 - 16
piątek:w godz. 8-16 
 

   >>  VRBOV - Baseny termalne   >>  Geoportal - Mazowsze
   >>  Geoportal - Małopolska
   >>  Starostwo Gorlice
   >>  Urząd Miasta Gorlice
   >>  Klub Słowackich Turystów
   >>  Beskid Gorlicki
   >>  Ośrodek Kultury Prawosławnej
   >>  Koło przy MZS nr 1
   >>  Koło przy MZS nr 3
   >>  Koło przy ZS w Stróżówce
   >>  Koło przy SP w Mszance

 

 
 
 
 
Administracja serwisu: Studio Multimedialne Inmani oferująca skuteczne pozycjonowanie