Aktualności | O nas | Władze | Muzeum | Kalendarze imprez | Regulaminy | Dojazd do muzeum |
Szlaki | Schroniska | Koło PTTK nr 5 | Koło Miejskie | Archiwum | Galeria | Prezentacje | Listy gratulacyjne |
 
 
Wycieczka: Tiszaujvaros Baseny Węgry 06.07.2018
 
Wycieczka: EGERU 30.06.2018 do 1.07.2018
 
Wycieczka: Sudety Góry Stołowe Teplice Skalne Miasto 13-15.08.2018
 
Nowa wystawa zmienna w Muzeum: Mieszkańcy Galicji w formacjach wojskowych armii austro-węgierskiej
Nowa wystawa zmienna w Muzeum: „Mieszkańcy Galicji w formacjach wojskowych armii austro-węgierskiej w czasie Bitwy Gorlickiej i w pozostałych latach Wielkiej Wojny” W 103. rocznicę Bitwy Gorlickiej oraz z okazji obchodzonych w bieżącym roku 100-lecia zakończenia I wojny światowej, a także setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości warto przypomnieć o wkładzie Polaków w te wydarzenia. Nowa ekspozycja czasowa przygotowana w kwietniu w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach dotyczy właśnie tych zagadnień. Została zatytułowana ona„Mieszkańcy Galicji w formacjach wojskowych armii austro-węgierskiej w czasie Bitwy Gorlickiej i w pozostałych latach Wielkiej Wojny”. Wśród zbiorów zaprezentowano pamiątki związane z galicyjskimi Polakami, którzy służyli w armii austro-węgierskiej.Wśród nich podziwiać można zdjęcia, dokumenty wojskowe i pocztę polową, a także elementy umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia wiążące się z formacjami wojskowymi, w których stanowili oni znaczną część składu osobowego. Autor wystawy Piotr Szczepaniak pochodzi z Żywca. Jest absolwentem studiów historycznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, nauczycielem historii i aktywnie działającym historykiem, zainteresowanym badawczo przede wszystkim historią Austro-Węgier oraz dziejami Żywiecczyzny. Od dziecka zajmuje się kolekcjonowaniem przedmiotów militarnych związanych z historią lokalną i armią austro-węgierską. Wśród przybyłych na wernisaż Gości gratulujących Autorowi Jego zbiorów oraz dziękujących za możliwość ich udostępnienia w tutejszym Muzeum byli m.in.: prezes Oddziału PTTK w Gorlicach Jerzy Mrozek, poseł Barbara Bartuś, radni miasta Gorlice- Joanna Bubak oraz Krzysztof Zagórski. Wystawa będzie dostępna do 30 czerwca 2018 roku.


1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
 
Relacje: Gorlicko Bardejowskie Spotkanie Turystyczne 12-13.05.2018
12-13.05.2018 odbyło się XVI Gorlicko – Bardejowskie Spotkanie Turystyczne. Na granicy w Koniecznej powitaliśmy grupę słowackich turystów wraz ze Starostą Bardejowa Panem Miroslavem Bujdą i Starostą Hertnika Panem Jozefem Semanek. Pojechaliśmy do miejscowości Smerekowiec i ruszyliśmy zielonym szlakiem przez Magurę Małastowską do wiaty turystycznej Nadleśnictwa Gorlice. Po drodze odwiedziliśmy dwa cmentarze z I Wojny Światowej. Rajd zakończyliśmy ogniskiem, pieczeniem kiełbasy i piosenką turystyczną. Po południu odbyła się biesiada turystyczna, na której był obecny Burmistrz Miasta Gorlice Pan Rafał Kukla i Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Pani Mariola Migdar. W niedzielę udaliśmy się do Grybowa, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Diecezjalne , Bazylikę Mniejszą i Rynek . Spotkanie turystyczne zakończyliśmy na granicy, żegnając naszych gości ze Słowacji . Przebiegło ono w wesołej , przyjaznej atmosferze przy pięknej słonecznej pogodzie. S.P.


1.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG
19.JPG
2.JPG
20.JPG
21.JPG
22.JPG
23.JPG
24.JPG
25.JPG
26.JPG
27.JPG
28.JPG
29.JPG
3.JPG
30.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
 
XXVI Rajd Szlakiem Walk Operacji Gorlickiej
XXVI Rajd Szlakiem Walk Operacji Gorlickiej W dniu 14.05.2018r. uczniowie szkoły podstawowej Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 im. św. Jana Kantego w Gorlicach wzięli udział w cyklicznym rajdzie turystycznym Szlakiem Walk Operacji Gorlickiej organizowanym przez gorlicki oddział PTTK. Tegoroczny rajd rozpoczęliśmy od pomnika w Krzywej upamiętniającego katastrofę lotniczą w pobliskiej Banicy, w której to zginęło siedmiu polskich lotników niosących pomoc w 1944 roku warszawskim powstańcom. Przemierzając w dobrych humorach i przy słonecznej aurze magurskie lasy uczestnicy rajdu dotarli do cmentarza z I wojny światowej nr 60 na Przełęczy Małastowskiej, gdzie usłyszeli jak ważną bitwą I wojny światowej była Operacja Gorlicka oraz historię powstania licznych cmentarzy z tego okresu na Ziemi Gorlickiej. Następnym punktem rajdu był szczyt Magury Małastowskiej, gdzie znajduje się kolejny cmentarz nr 58 z I wojny światowej i pozostałości okopów wojennych. Po wspólnej fotografii na szczycie pozostało już tylko zejście do Małastowa na pole biwakowe gdzie na wszystkich czekała tradycyjna pieczona kiełbasa. Podczas zakończenia rajdu odbył się konkurs wiedzy o Operacji Gorlickiej i turystycznej z nagrodami. Każdy z uczestników rajdu otrzymał pamiątkowy dyplom wraz z książką – monografią Gorlic autorstwa Józefa Baruta.
1.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG
19.JPG
2.JPG
20.JPG
21.JPG
22.JPG
23.JPG
24.JPG
25.JPG
26.JPG
27.JPG
28.JPG
29.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 13 - 18 z 66 
 Uprzejmie informujemy członków PTTK-u; że uchwałą Zarządu PTTK w Gorlicach - po telefonicznym zgłoszeniu danego uczestnika na wycieczkę, należy dokonać wymaganej wpłaty w ciągu 48 godzin, w przeciwnym razie osoba ta zostaje skreślona z listy wycieczki.


Informacja dotycząca składek

 

PTTK Oddział w Gorlicach informuje swoich członków i sympatyków, że organizowane przez Koła PTTK wycieczki są wycieczkami statutowymi i odbywają się zgodnie ze Statutem PTTK zarejestrowanym 20.11.2015 roku oraz wpisem do KRS nr 207193 jako Stowarzyszenie opisanych w rubryce 3 Cele działania organizacji od 1 do 11 . Opisane wyżej wycieczki są imprezami niedochodowymi w świetle przepisów.Godziny pracy biura Oddziału PTTK w Gorlicach

poniedziałek: w godz. 8 -16
wtorek:w godz. 8 - 16
środa:w godz. 8 - 16
czwartek:w godz. 8 - 16
piątek:w godz. 8-16 
 

   >>  VRBOV - Baseny termalne   >>  Geoportal - Mazowsze
   >>  Geoportal - Małopolska
   >>  Starostwo Gorlice
   >>  Urząd Miasta Gorlice
   >>  Klub Słowackich Turystów
   >>  Beskid Gorlicki
   >>  Ośrodek Kultury Prawosławnej
   >>  Koło przy MZS nr 1
   >>  Koło przy MZS nr 3
   >>  Koło przy ZS w Stróżówce
   >>  Koło przy SP w Mszance

 

 
 
 
 
Administracja serwisu: Studio Multimedialne Inmani oferująca skuteczne pozycjonowanie