Start | Historia | Władze | BORT | Muzeum | Kalendarze imprez | Regulaminy | Dom Wycieczkowy | Dojazd do muzeum |
Szlaki | Schroniska | Koła | Archiwum | Galeria | Prezentacje | Listy gratulacyjne | Księga Gości |
 
 
XXIV Rajd Turystyczny i XXIII Gorlicko-Bardejowskie Spotkania Górskie

W dniach 14 i 15 maja odbył się kolejny XXIV Rajd Turystyczny "Szlakiem Walk Operacji Gorlickiej" oraz XXIII Gorlicko-Bardejowskie Spotkania Górskie.

Fotorelacja

Czytaj całość…
 
Relacja z otwarcia wystawy Wzgórze Pustki

W poniedziałek, 25 kwietnia, w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach miało miejsce uroczyste otwarcie nowej wystawy czasowej. Ekspozycja przygotowana w 101. rocznicę Bitwy Gorlickiej zatytułowana została „Wzgórze Pustki”. Poruszone na niej zostały trzy aspekty: walki toczone o wzgórze dnia 2 maja 1915 roku, przybliżone zostały także sylwetki płk. Franciszka Latinika i gen. Tadeusza Rozwadowskiego wraz z ich wkładem w przełamanie frontu pod Gorlicami oraz przedstawiony został los cmentarza wojennego nr 123 Łużna –Pustki.

Fotorelacja

Czytaj całość…
 
Otwarcie sezonu turystycznego LATO 2016

24 kwietnia 2016 r. w Bacówce PTTK na Maciejowej w Gorcach (852 m n.p.m.) miało miejsce XIII Małopolskie Rozpoczęcie Sezonu Turystycznego - Wiosna 2016. Organizatorami były Oddziały PTTK: "Ziemi Tarnowskiej" w Tarnowie, "Beskid" w Nowym Sączu, "Krakowskiego" im. Ks. Karola Wojtyły w Krakowie. W rozpoczęciu sezonu wzięła także udział - w iście zimowych warunkach - blisko 80-cio osobowa grupa turystów z Gorlickiego Oddziału PTTK pod przewodnictwem prezesa Zarządu Oddziału Romana Trojanowicza zdobywając puchar dla najliczniej reprezentowanego Oddziału.
Fotorelacja

Czytaj całość…
 
Z zaproszeniem w Bardejowie

Delegacja Zarządu Gorlickiego Oddziału PTTK w osobach Prezesa Zarządu Romana Trojanowicza i sekretarza Mieczysława Cyrkowicza udała się w dniu 07 kwietnia do Bardejowa celem złożenia oficjalnego zaproszenia turystów bardejowskich na kolejne XXIII już Gorlicko-Bardejowskie spotkania górskie miast partnerskich Gorlice – Bardejów w ramach rajdu turystycznego „Szlakiem Walk Operacji Gorlickiej”, który odbędzie się w dniach 14 – 15 maja br. Delegację z Gorlic podejmowali Martin Choma, Miroslav Bujda, i Ladislav Bilek – władze Klubu Słowackich Turystów w Bardejowie.

 
Kol. Tadeusz Ćwiklik nie żyje
 
Lokalny potencjał a zrównoważony rozwój turystyki w Karpatach

W dniu 18 marca 2016 r. odbyła się Międzynarodowa Konferencja „Lokalny potencjał a zrównoważony rozwój turystyki w Karpatach”, podczas której została zaprezentowana „Strategia zrównoważonego rozwoju turystyki Magicznej Krainy Łemków i Pogórzan na lata 2015-2020”. Konferencja realizowana była w ramach projektu „Karpaty Łączą - mechanizm konsultacji i współpracy dla wdrażania Konwencji Karpackiej”, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Konferencja miała miejsce w spichlerzu w Ryglicach. Do udziału w konferencji zaproszeni zostali między innymi przedstawiciele Gorlickiego Oddziału PTTK Roman Trojanowicz – prezes Zarządu oraz Mieczysław Cyrkowicz – sekretarz.

Fotorelacja

 
Spotkanie z nowymi członkami

W dniu 16 marca 2016 roku w Sali Konferencyjnej Oddziału PTTK w Gorlicach odbyło się spotkanie nowo przyjętych członków Koła Miejskiego z Zarządem Koła oraz zaproszonymi przedstawicielami Władz Oddziału.
Podczas spotkania przedstawiono strukturę Oddziału, obecnych członków Władz Oddziału oraz Zarządu Koła Miejskiego. Ponadto omówiono zasady uczestnictwa w organizowanych imprezach oraz plan imprez na rok 2016.
Zdjęcia na podstronie Koła Miejskiego

 
Dzień dobry TVN w Gorlicach

Dr n. med. Franciszek Rachel jest jednym z najstarszych, wciąż czynnych zawodowo chirurgów w kraju. Jego 55-letnia praktyka lekarska związana jest ściśle z naszym miastem. Obszerny artykuł o doktorze Rachelu został umieszczony w Gazecie Krakowskiej 4 lutego. Fenomen gorlickiego chirurga odbił się na tyle szerokim echem, że zainteresowała się tym tematem stacja TVN.
Zespół programu „Dzień dobry TVN” gościł w poniedziałek, 22 lutego w naszym mieście w celu zebrania materiału i przygotowania informacji o życiu i pracy dr. Franciszka Rachela. Ekipa telewizyjna odwiedziła gorlicki szpital, gdzie nagrywała m.in. materiał podczas zabiegu przeprowadzanego przez doktora na sali operacyjnej. Następnie przybyła do gorlickiego Muzeum Regionalnego PTTK. Tu dr Rachel podzielił się swoimi zainteresowaniami historią i dziejami Ziemi Gorlickiej.
Zebrany materiał został wyemitowany w programie „Dzień dobry TVN” w środę, 2 marca, w godz. pomiędzy 8.00 a 11.00.

Kilka zdjęć z wizyty w Muzeum

 
Przyjęcie przebiegu granic nieruchomości

W dniu 17 lutego 2016 roku prezes Zarządu Gorlickiego Oddziału PTTK Roman Trojanowicz wraz z sekretarzem Mieczysławem Cyrkowiczem w towarzystwie leśniczego Nadleśnictwa Gorlice oraz geodetów wzięli udział w przyjęciu przebiegu granic nieruchomości położonej w obrębie Bodaki znajdującej się na obszarze Rezerwatu Przyrody Kornuty będącej własnością PTTK.

Fotorelacja

 
Wernisaż wystawy - Ksiądz Bronisław Świeykowski (1865  1956)

Przypadające w miesiącu styczniu bieżącego roku rocznice: 120. przybycia księdza Bronisława Świeykowskiego na parafię do Gorlic oraz 60. rocznica jego śmierci stały się doskonałą okolicznością do przypomnienia tej wielce zasłużonej dla miasta postaci.
Aby uczcić pamięć o Honorowym Obywatelu Miasta Gorlice w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach została przygotowana okolicznościowa wystawa. Została ona pomyślana jako uzupełnienie tutejszej wystawy stałej dotyczącej Bitwy Gorlickiej, w której ksiądz Świeykowski jest jednym z narratorów opowiadających wojenne losy miasta.

Fotorelacja (fot. Mieczysław Cyrkowicz)    Relacja na www.sekowa.info  Relacja na RTVG

Czytaj całość…
 
.
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 nast. » koniec »»

Pozycje :: 25 - 35 z 35 
 

informacja

PTTK Oddział w Gorlicach informuje swoich członków i sympatyków, że organizowane przez Koła PTTK wycieczki są wycieczkami Statutowymi i odbywają się zgodnie ze Statutem PTTK zarejestrowanym 31.10.1991 roku oraz wpisem do KRS nr 207193 jako Stowarzyszenie opisanych w rubryce 3 Cele działania organizacji od 1 do 11 . Opisane wyżej wycieczki są imprezami niedochodowymi w świetle przepisów i są wycieczkami Statutowymi.

prawa do zdjęć

Informujemy, iż wszystkie zamieszczone w naszym serwisie zdjęcia mogą być dowolnie wykorzystywane, przy jednoczesnym zastrzeżeniu o konieczności podania informacji o źródle ich pochodzenia. 

 

 
 

   >>  Geoportal - Mazowsze
   >>  Geoportal - Małopolska
   >>  Starostwo Gorlice
   >>  Urzad Miasta Gorlice
   >>  Klub Słowackich Turystów
   >>  Beskid Gorlicki
   >>  Ośrodek Kultury Prawosławnej
   >>  Koło przy MZS nr 1
   >>  Koło przy MZS nr 3
   >>  Koło przy ZS w Stróżówce
   >>  Koło przy SP w Mszance

 

Mój ulubiony szlak to:
 
 
 
 
 
Administracja serwisu: Studio Multimedialne Inmani oferująca skuteczne pozycjonowanie