Start | Historia | Władze | BORT | Muzeum | Kalendarze imprez | Regulaminy | Dojazd do muzeum |
Szlaki | Schroniska | Koła | Archiwum | Galeria | Prezentacje | Listy gratulacyjne |
 
 
"Cmentarze z I wojny światowej w Galicji Zachodniej. Fotografia Kazimierza Steca".

W najbliższy poniedziałek, 26 czerwca, w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach będzie miało miejsce otwarcie nowej wystawy czasowej. Na ekspozycję zatytułowaną „Cmentarze z I wojny światowej w Galicji Zachodniej. Fotografia Kazimierza Steca” składać się będzie 70 zdjęć. Zaprezentowane zostaną na nich nekropolie wojenne z okręgów cmentarnych I-VI oraz z okręgu VIII.
Autor wystawy - Kazimierz Stec urodził się w 1977 roku, mieszka w Jaśle. Od kilku lat amatorsko zajmuje się fotografią. Ponadto interesuje się numizmatyką i drobnym zbieractwem. Lubi podróżować. Przede wszystkim wybiera się w jednodniowe podróże bliskie jego miejscu zamieszkania. Dzięki nim poznał lepiej ziemię jasielską, gorlicką, Beskid Niski i Bieszczady. Podczas takich wycieczek oprócz otaczającej go przyrody fotografował architekturę drewnianą, murowaną oraz stare i często zapomniane cmentarze. Z czasem pasją Kazimierza Steca stało się właśnie dokumentowanie cmentarzy, tych z okresu I wojny światowej, a także opuszczonych cmentarzy łemkowskich i żydowskich rozsianych na terenie Galicji Zachodniej.
Ekspozycja dostępna będzie do 25 sierpnia.

 
Do Rożnowa z Kołem Miejskim
 
W Bieszczady z Kołem Nr 5
 
XXIV Gorlicko-Bardejowskie Spotkania Górskie

Od lewej: Miroslav Bujda - prednosta okresu Bardejov, Łukasz Bałajewicz - wiceburmistrz Gorlic, Ewa Bugno - sekretarz Zarządu Oddziału PTTK w Gorlicach, Jerzy Mrozek - wiceprezes Oddziału PTTK w Gorlicach, Franciszek Tomaszkiewicz - prezes Oddziału PTTK w Gorlicach, Rafał Kukla - burmistrz Gorlic.
Fot. Agata Przybycień

Od lewej; burmistrz Gorlic – Rafał Kukla, Franciszek Tomaszkiewicz – prezes Oddziału PTTK w Gorlicach, Andrzej Piecuch – inicjator i organizator pierwszych spotkań gorlicko-bardejowskich przed ponad 30 laty.
Fot. Ewa Bugno

Fotogaleria: Ewa Bugno

13 i 14 maja w ramach XXIV Gorlicko - Bardejowskich Spotkań Górskich gościliśmy Słowaków z Klubu Słowackich Turystów z Bardejowa z prednostą okresu Bardejov - Miroslavem Bujdą.

Czytaj całość…
 
Noc Świętojańska z Kołem Miejskim
 
Do Lwowa z Kołem Miejskim
 
Jednym z priorytetów Zarządu - współpraca

W Bardejovie: Od lewej: Ewa Bugno, Franciszek Tomaszkiewicz, Jerzy Mrozek, Ladislav Bilek, Miroslav Bujda, Lubomir Derco

W Oddziale PTTK w Nowym Sączu: Franciszek Tomaszkiewicz, Ewa Bugno, Adam Sobczyk, Jerzy Mrozek

Beskid Zielony – Gorlice: Franciszek Tomaszkiewicz, Teresa Piecuch, Andrzej Piecuch, Andrzej Orchel, Robert Łętowski

Zarząd Oddziału PTTK w Gorlicach jako jeden z priorytetów początków obecnej kadencji uznał odbudowę relacji między Oddziałem PTTK w Gorlicach a działającymi na tym terenie i w sąsiedztwie organizacjami, stowarzyszeniami itp. Została powołana Komisja do Spraw Współpracy z Oddziałami PTTK, Stowarzyszeniami, Organizacjami i Instytucjami – jej przewodniczącą jest Teresa Piecuch – członek Zarządu.
Odwiedziliśmy już Klub Słowackich Turystów w Bardejowie – zapoznaliśmy się z ich ofertą turystyczną i podjęliśmy decyzję o zacieśnieniu współpracy. W Oddziale PTTK w Nowym Sączu podglądaliśmy funkcjonowanie biura Oddziału i podziwialiśmy cierpliwość z jaką wprowadzano nas w tajniki ich pracy. Działacze Beskidu Zielonego udowodnili nam na spotkaniu, że słowa: chcieć to móc - są prawdą. Dowodzi tego ilość i jakość projektów przez nich realizowanych. Dlaczego współpraca jest ważna? Chodzimy po tych samych górach, mijamy się na tych samych szlakach, więc możemy się uczyć od siebie i wymieniać doświadczenia. Zamiast rywalizować – współpracować. A to rozwija.
Ewa Bugno

 
Dwa zaproszenia z Kola Nr 5
 
XXV Rajd Turystyczny "Szlakiem Walk Operacji Gorlickiej"

To już od ćwierć wieku młodzież gorlickich szkół wyrusza na szlaki Beskidu Niskiego, by uczcić pamięć poległych w Bitwie Gorlickiej, jednej z kluczowych bitew I wojny światowej i w aktywny sposób poznawać walory turystyczne ziemi gorlickiej.
W tegorocznym XXV Rajdzie Szlakiem Walk Operacji Gorlickiej pod opieką swoich wychowawców udział wzięło ponad 50 uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. św. Jana Kantego. Grupę młodych turystów z klasy IV, V i VI poprowadził Emil Kania – przewodnik PTTK i prezes Oddziału PTTK Gorlice Franciszek Tomaszkiewicz.

Fotogaleria: Krzysztof Mrozek Fotogaleria: Emil Kania

Czytaj całość…
 
Wernisaż - Przez siedem stuleci dziejów Gorlic

Jestem zakochany w muzeum – mówił Sławomir Błażewicz

Od lewej: Franciszek Tomaszkiewicz, Sławomir Błażewicz
Fot. Ewa Bugno

Goście wernisażu w Regionalnym Muzeum PTTK w Gorlicach
Fot. Ewa Bugno

Fotogaleria: Ewa Bugno

Kim jest autor obecnej wystawy w Regionalnym Muzeum PTTK "Przez siedem stuleci dziejów Gorlic. Wyprawa w czasie i obrazach" ?
Sławomir Błażewicz to gorliczanin, historyk, obecnie pracuje jako kustosz w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Jest pasjonatem historii wojskowości, w tym okresu I wojny światowej i bitwy pod Gorlicami, autorem licznych opracowań i artykułów dotyczących przełomu pod Gorlicami z 2 maja 1915 r.

Czytaj całość…
 
105 turystów reprezentowało gorlicki Oddział PTTK na Turbaczu

Od lewej: Prezes Oddziału PTTK w Gorlicach - Franciszek Tomaszkiewicz, prezes Oddziału PTTK w Krakowie Janusz Wartniak, przedstawiciel Komisji Turystyki Górskiej Oddziału Krakowskiego Marian Garmus.
Fot. Ewa Bugno

W drodze na szczyt
Fot. Ewa Bugno

Fotogaleria: Ewa Bugno

Poniżej szczytu Turbacza w Gorcach, przy schronisku PTTK im. W. Orkana odbyła się impreza rozpoczynająca XIV Małopolski Sezon Turystyki Górskiej – wiosna 2017, zorganizowana pod patronatem marszałka województwa małopolskiego – Jacka Krupy. W tym sztandarowym wydarzeniu uczestniczyło około 500 miłośników gór z różnych oddziałów PTTK Małopolski. Oddział PTTK w Gorlicach reprezentowało 105 turystów w większości zrzeszonych w Kole nr 5 Glinik i Kole Miejskim PTTK oraz sympatycy górskich wędrówek z Gorlic.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 12 z 18 
 

informacja

PTTK Oddział w Gorlicach informuje swoich członków i sympatyków, że organizowane przez Koła PTTK wycieczki są wycieczkami statutowymi i odbywają się zgodnie ze Statutem PTTK zarejestrowanym 20.11.2015 roku oraz wpisem do KRS nr 207193 jako Stowarzyszenie opisanych w rubryce 3 Cele działania organizacji od 1 do 11 . Opisane wyżej wycieczki są imprezami niedochodowymi w świetle przepisów.

...............................

Godziny pracy biura Oddziału PTTK w Gorlicach
poniedziałek: godz. 8 -16
wtorek: godz. 8-16
środa: godz. 8-16
czwartek: godz. 10 - 18
piątek: godz. 8-16
Dyżur członków Zarządu: poniedziałek 15-18

 
 

   >>  Geoportal - Mazowsze
   >>  Geoportal - Małopolska
   >>  Starostwo Gorlice
   >>  Urząd Miasta Gorlice
   >>  Klub Słowackich Turystów
   >>  Beskid Gorlicki
   >>  Ośrodek Kultury Prawosławnej
   >>  Koło przy MZS nr 1
   >>  Koło przy MZS nr 3
   >>  Koło przy ZS w Stróżówce
   >>  Koło przy SP w Mszance

 

 
 
 
 
Administracja serwisu: Studio Multimedialne Inmani oferująca skuteczne pozycjonowanie