Start | Historia | Władze | BORT | Muzeum | Kalendarze imprez | Regulaminy | Dojazd do muzeum |
Szlaki | Schroniska | Koła | Archiwum | Galeria | Prezentacje | Listy gratulacyjne |
 
 
XXIV Gorlicko-Bardejowskie Spotkania Górskie

Od lewej: Miroslav Bujda - prednosta okresu Bardejov, Łukasz Bałajewicz - wiceburmistrz Gorlic, Ewa Bugno - sekretarz Zarządu Oddziału PTTK w Gorlicach, Jerzy Mrozek - wiceprezes Oddziału PTTK w Gorlicach, Franciszek Tomaszkiewicz - prezes Oddziału PTTK w Gorlicach, Rafał Kukla - burmistrz Gorlic.
Fot. Agata Przybycień

Od lewej; burmistrz Gorlic – Rafał Kukla, Franciszek Tomaszkiewicz – prezes Oddziału PTTK w Gorlicach, Andrzej Piecuch – inicjator i organizator pierwszych spotkań gorlicko-bardejowskich przed ponad 30 laty.
Fot. Ewa Bugno

Fotogaleria: Ewa Bugno

13 i 14 maja w ramach XXIV Gorlicko - Bardejowskich Spotkań Górskich gościliśmy Słowaków z Klubu Słowackich Turystów z Bardejowa z prednostą okresu Bardejov - Miroslavem Bujdą.

Czytaj całość…
 
Do Kazimierza z Kołem Nr 5
 
XXV Rajd Turystyczny "Szlakiem Walk Operacji Gorlickiej"

To już od ćwierć wieku młodzież gorlickich szkół wyrusza na szlaki Beskidu Niskiego, by uczcić pamięć poległych w Bitwie Gorlickiej, jednej z kluczowych bitew I wojny światowej i w aktywny sposób poznawać walory turystyczne ziemi gorlickiej.
W tegorocznym XXV Rajdzie Szlakiem Walk Operacji Gorlickiej pod opieką swoich wychowawców udział wzięło ponad 50 uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. św. Jana Kantego. Grupę młodych turystów z klasy IV, V i VI poprowadził Emil Kania – przewodnik PTTK i prezes Oddziału PTTK Gorlice Franciszek Tomaszkiewicz.

Fotogaleria: Krzysztof Mrozek Fotogaleria: Emil Kania

Czytaj całość…
 
Na Węgry z Kołem Miejskim
 
Do Słowackiego Raju z Kołem Nr 5
 
XXIV Gorlicko - Bardejowskie Spotkania Górskie
 
Do Sandomierza z Kołem Miejskim
 
Wernisaż - Przez siedem stuleci dziejów Gorlic

Jestem zakochany w muzeum – mówił Sławomir Błażewicz

Od lewej: Franciszek Tomaszkiewicz, Sławomir Błażewicz
Fot. Ewa Bugno

Goście wernisażu w Regionalnym Muzeum PTTK w Gorlicach
Fot. Ewa Bugno

Fotogaleria: Ewa Bugno

Kim jest autor obecnej wystawy w Regionalnym Muzeum PTTK "Przez siedem stuleci dziejów Gorlic. Wyprawa w czasie i obrazach" ?
Sławomir Błażewicz to gorliczanin, historyk, obecnie pracuje jako kustosz w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Jest pasjonatem historii wojskowości, w tym okresu I wojny światowej i bitwy pod Gorlicami, autorem licznych opracowań i artykułów dotyczących przełomu pod Gorlicami z 2 maja 1915 r.

Czytaj całość…
 
105 turystów reprezentowało gorlicki Oddział PTTK na Turbaczu

Od lewej: Prezes Oddziału PTTK w Gorlicach - Franciszek Tomaszkiewicz, prezes Oddziału PTTK w Krakowie Janusz Wartniak, przedstawiciel Komisji Turystyki Górskiej Oddziału Krakowskiego Marian Garmus.
Fot. Ewa Bugno

W drodze na szczyt
Fot. Ewa Bugno

Fotogaleria: Ewa Bugno

Poniżej szczytu Turbacza w Gorcach, przy schronisku PTTK im. W. Orkana odbyła się impreza rozpoczynająca XIV Małopolski Sezon Turystyki Górskiej – wiosna 2017, zorganizowana pod patronatem marszałka województwa małopolskiego – Jacka Krupy. W tym sztandarowym wydarzeniu uczestniczyło około 500 miłośników gór z różnych oddziałów PTTK Małopolski. Oddział PTTK w Gorlicach reprezentowało 105 turystów w większości zrzeszonych w Kole nr 5 Glinik i Kole Miejskim PTTK oraz sympatycy górskich wędrówek z Gorlic.

Czytaj całość…
 
Zaproszenie z Koła Nr 5
 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 12 z 17 
 

informacja

PTTK Oddział w Gorlicach informuje swoich członków i sympatyków, że organizowane przez Koła PTTK wycieczki są wycieczkami statutowymi i odbywają się zgodnie ze Statutem PTTK zarejestrowanym 20.11.2015 roku oraz wpisem do KRS nr 207193 jako Stowarzyszenie opisanych w rubryce 3 Cele działania organizacji od 1 do 11 . Opisane wyżej wycieczki są imprezami niedochodowymi w świetle przepisów.

...............................

Godziny pracy biura Oddziału PTTK w Gorlicach
poniedziałek: godz. 8 -16
wtorek: godz. 8-16
środa: godz. 8-16
czwartek: godz. 10 - 18
piątek: godz. 8-16
Dyżur członków Zarządu: poniedziałek 15-18

 
 

   >>  Geoportal - Mazowsze
   >>  Geoportal - Małopolska
   >>  Starostwo Gorlice
   >>  Urząd Miasta Gorlice
   >>  Klub Słowackich Turystów
   >>  Beskid Gorlicki
   >>  Ośrodek Kultury Prawosławnej
   >>  Koło przy MZS nr 1
   >>  Koło przy MZS nr 3
   >>  Koło przy ZS w Stróżówce
   >>  Koło przy SP w Mszance

 

 
 
 
 
Administracja serwisu: Studio Multimedialne Inmani oferująca skuteczne pozycjonowanie