Start | Historia | Władze | BORT | Muzeum | Kalendarze imprez | Regulaminy | Dom Wycieczkowy | Dojazd do muzeum |
Szlaki | Schroniska | Koła | Archiwum | Galeria | Prezentacje | Listy gratulacyjne | Księga Gości |
 
 
O G Ł O S Z E N I E

Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Gorlicach
ZATRUDNI Główną Księgową.
Bliższe informacje w biurze Oddziału od 8-16 lub pod telefonem 18 352-16-88, kom. 505-851-294

 
XIV MAŁOPOLSKIE ROZPOCZĘCIE SEZONU
 
GRECKI ORIENT

Zapraszam członków oddziału PTTK w Gorlicach na prezentację pt."GRECKI ORIENT", którą zamierzam przedstawić, dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Zdzisława Tohla, w Dworze Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach w dniu 22 marca 2017 roku o godz. 18.00.
Motywem przewodnim będzie wzajemne oddziaływanie kultur w obrębie Bliskiego Wschodu ze szczególnym uwzględnieniem wpływów greckich na sztukę PERSEPOLIS - legendarnej stolicy Imperium Perskiego.

Robert Kusek

Szczegóły ze strony www.muzeum.gorlice.pl

 
Na krokusy do Zakopanego z Kołem Nr 5
 
W Tarnowskie Góry z Kołem Miejskim
 
Wernisaż- Zapraszamy do Polski! Plakaty z okresu PRL-u zachęcające do odwiedzenia Polski

W Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach w poniedziałek, 13 lutego otworzona została nowa wystawa czasowa.
Po raz piąty zbiory swe w tutejszej placówce zdecydował się zaprezentować Wilfried De Meyer. Sylwetkę Autora wystawy, rozpoczynając wernisaż, przybliżył zebranym Prezes Oddziału PTTK w Gorlicach – Roman Trojanowicz.
Fotorelacja Relacja przygotowana przez RTVG

Czytaj całość…
 
Na Białoruś z Kołem Miejskim
 
Walne Zebranie Koła Miejskiego

W dniu 7 grudnia 2016 roku w Domu Polsko-Słowackim odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze Koła Miejskiego PTTK w Gorlicach. W trakcie zebrania przedstawiono sprawozdanie Zarządu Koła Miejskiego PTTK za okres upływającej kadencji, a także dokonano wyboru władz Koła i delegatów na Walny Zjazd Oddziału PTTK w Gorlicach. Fotorelacja

Czytaj całość…
 
Wernisaż - II wojna światowa. Epizody z udziałem mieszkańców Ziemi Gorlickiej. Tajne nauczanie

W poniedziałek, 28 listopada, w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy czasowej. Ekspozycja ta, to cykliczna już wystawa dotycząca losów mieszkańców Ziemi Gorlickiej w czasie II wojny światowej. W bieżącym roku przybliża ona temat nauczania w okresie okupacji hitlerowskiej.
Fotorelacja Aleksandra Gucwy Relacja przygotowana przez RTVG

Czytaj całość…
 
Są cmentarze parafialne i komunalne, ale są także cmentarze wojenne

Radio Kraków na 1 listopada przygotowuje specjalny blok audycji dotyczących dnia Wszystkich Świętych. W poszczególnych częściach poruszane będą tematy, które nierozłącznie wpisane są w specyfikę tego dnia. Szczególny nacisk zostanie położony na zagadnienia cmentarzy, w tym także cmentarzy wojennych, których na terenie Małopolski jest tak wiele. Redaktorzy przygotowując materiał od razu pomyśleli o przybliżeniu Małopolanom cmentarzy z powiatu gorlickiego.

001.jpg
002.jpg
003.jpg

Czytaj całość…
 
Regionalne Forum

23 października 2016 r. w Domu Wycieczkowym PTTK – Restauracja u Włocha w Tarnowie przy ul. Żydowskiej 16 odbyło się spotkanie Regionalnego Forum Oddziałów Małopolskich PTTK. Gorlicki Oddział reprezentował na Forum prezes Zarządu Roman Trojanowicz. Celem spotkania było m. in. podsumowanie działalności Forum w 2016 r., kampania sprawozdawczo-wyborcza w Towarzystwie, jak również bieżące sprawy Towarzystwa.

 
«« start « poprz. 1 2 3 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 12 z 35 
 

informacja

PTTK Oddział w Gorlicach informuje swoich członków i sympatyków, że organizowane przez Koła PTTK wycieczki są wycieczkami Statutowymi i odbywają się zgodnie ze Statutem PTTK zarejestrowanym 31.10.1991 roku oraz wpisem do KRS nr 207193 jako Stowarzyszenie opisanych w rubryce 3 Cele działania organizacji od 1 do 11 . Opisane wyżej wycieczki są imprezami niedochodowymi w świetle przepisów i są wycieczkami Statutowymi.

prawa do zdjęć

Informujemy, iż wszystkie zamieszczone w naszym serwisie zdjęcia mogą być dowolnie wykorzystywane, przy jednoczesnym zastrzeżeniu o konieczności podania informacji o źródle ich pochodzenia. 

 

 
 

   >>  Geoportal - Mazowsze
   >>  Geoportal - Małopolska
   >>  Starostwo Gorlice
   >>  Urzad Miasta Gorlice
   >>  Klub Słowackich Turystów
   >>  Beskid Gorlicki
   >>  Ośrodek Kultury Prawosławnej
   >>  Koło przy MZS nr 1
   >>  Koło przy MZS nr 3
   >>  Koło przy ZS w Stróżówce
   >>  Koło przy SP w Mszance

 

Mój ulubiony szlak to:
 
 
 
 
 
Administracja serwisu: Studio Multimedialne Inmani oferująca skuteczne pozycjonowanie