Akcja 60 + Kultura

Weekend seniora z kulturą w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach.

Przed nami kolejna edycja akcji „60+ Kultura”, której celem jest zachęcenie osób powyżej 60. roku życia do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W pierwszy weekend jesieni 23 i 24 września ( tj. w najbliższą sobotę i niedzielę) zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie muzeum w godz. 10.00-15.00 osoby w wieku 60+.

Dla wszystkich, którzy będą chcieli skorzystać z oferty udostępnione zostaną ekspozycje stałe oraz wystawa czasowa.

Ogólnopolska akcja „60+ Kultura” odbywa się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Beskid Sądecki - Dzwonkówka

Marysiada

Sumni dni nastały... Akcja Wisła (1947) i jej skutki dla Kościoła Prawosławnego

W poniedziałek, 18 września o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż nowej wystawy przygotowanej w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach. Ekspozycja powstała z okazji 70. rocznicy Akcji Wisła i nosi tytuł „Sumni dni nastały… Akcja Wisła (1947) i jej skutki dla Kościoła Prawosławnego”. Jej autor dr Grzegorz Kuprianowicz, na piętnastu planszach wykonanych w systemie roll- up, w sposób systematyczny przedstawia historiografię, dokumenty oraz fotografię z czasów sprzed, w trakcie i zaraz po wysiedleniach, uwzględniając wpływ Akcji Wisła na strukturę Cerkwi Prawosławnej w Polsce.

Wystawa dostępna będzie do 15 października.

Polsko-Słowackie spotkanie turystyczne

TISZAUJVAROS (Węgry)

Ždiar z Kołem nr 5

Hajduszoboszlo z Kołem nr 5

Nowe dni i godziny otwarcia muzeum

Wniosek Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli skierowany do Prezesa PTTK Oddział Gorlice Romana Trojanowicza dotyczący wydłużenia dni pracy Muzeum Regionalnego PTTK w Gorlicach został pozytywnie przyjęty przez Zarząd PTTK. Oznacza to, że gorlickie Muzeum dotychczas udostępniane turystom od wtorku do piątku, otwarte jest teraz także w weekend! Nowe dni i godziny otwarcia obowiązują już od 1 kwietnia.

Informacja na stronie www.gorlice.pl

...............................