Relacje: Zamki Świętokrzyskie 15.07.2018
W dniu 8 lipca 2018r. W dniu 15 lipca 2018 roku Zarząd Koła Miejskiego PTTK w Gorlicach zorganizował wycieczkę: ZAMKI ŚWIĘTOKRZYSKIE – KIELCE. Uczestnicy wycieczki zwiedzili Królewski Zamek w Chęcinach. Atrakcjami zamku były skarbiec, wieże, narzędzia tortur, a także pokaz tańca dworskiego. Następnie na Podzamczu Chęcińskim zobaczyliśmy ogrody i łuk triumfalny Marysieńki Sobieskiej oraz Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Kolejnym zabytkiem był Dawny Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach oraz znajdujące się w jego wnętrzach Muzeum Narodowe. W Kielcach uczestnicy wycieczki zobaczyli również Kadzielnię, Aleję Pomnikową w Parku Miejskim, Katedrę WNMP z XII wieku. Zwiedzanie zakończono na reprezentacyjnej ulicy miasta zwanej "Sienkiewką". Piękna pogoda towarzyszyła turystom na całej trasie wycieczki. Był to pierwszy etap zwiedzania zamków świętokrzyskich, którego kontynuacja zaplanowana jest na rok przyszły. S.P.