Relacje: Litwa 17-20.05.2018
W dniach 17-20 maja 2018r. Zarząd Koła Miejskiego PTTK w Gorlicach oraz Biuro Podróży Kris-Tour w Gorlicach zorganizowały wycieczkę na Litwę. Uczestnicy wycieczki w pierwszym dniu zwiedzili tatarską wioskę Kruszyniany koło Białegostoku, a w niej meczet i cmentarz. Drugi dzień pobytu już na Litwie rozpoczęto od degustacji karaimskich kibinów w Trokach, po czym odbyto rejs po jeziorach trockich opływając zamek Witolda. Następnie zwiedzano wnętrza tego zamku. Trzeci dzień poświęcony był na zwiedzanie urokliwego Wilna, stolicy Litwy. Zwiedzano starówkę, a także kościół św. św. Piotra i Pawła uważany za jeden z najpiękniejszych kościołów świata, katedrę i plac katedralny, miejsca gdzie mieszkali i tworzyli Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki oraz inni sławni Polacy, cmentarz na Rossie, pałac prezydencki, a także Ostrą Bramę i wiele innych pięknych zabytków Wilna. W czwartym dniu zwiedzano Kowno i jego zabytki tj. Zamek Kownieński, kościoły Jerzego i Trójcy Świętej, dom Mickiewicza, dom Perkunasa, archikatedrę św. św. Piotra i Pawła, starówkę oraz podziwiano rzekę Niemen przepływającą przez Kowno. Piękna pogoda podczas całej wycieczki i dobre humory towarzyszyły uczestnikom do samych Gorlic.