Relacja z wycieczki do Leżajska 07.04.2018
W dniu 7 kwietnia 2018 roku Zarząd Koła Miejskiego PTTK w Gorlicach zorganizował wycieczkę do LEŻAJSKA. Z miejscowymi przewodnikami uczestnicy zwiedzili liczne zabytki i muzea. Najważniejszym punktem programu była Bazylika p.w. Zwiastowania NMP w której oprócz wspaniałego wystroju podziwialiśmy, podczas krótkiego koncertu muzyki organowej zorganizowanego specjalnie dla naszej grupy, brzmienie wspaniałych organów. Kolejnymi ważnymi punktami programu były Muzeum Prowincji Ojców Bernardynów oraz zwiedzenie centrum miasta, gdzie zapoznaliśmy się m.in. z historią cadyka Elimelecha z Leżajska. Leżajsk to także marka piwa. Zwiedziliśmy więc także Muzeum działające przy browarze. Piękna pogoda i wiosenny nastrój towarzyszyły uczestnikom w trakcie całej wycieczki.