Eliaszówka 18.03.2018

Dnia 18.03.2018 odbyła się wycieczka statutowa na wieżę widokową  Eliaszówka 1024m.n.p.m.

Z  Kosarzysk podążaliśmy  Szlakiem Kuriersko-Przerzutowym (1939-1944r.) , odwiedziliśmy Chatkę  Magóry . Po regeneracyjnej  przerwie ruszyliśmy w dalszą drogę do celu. Przebywając na tarasie widokowym wieży oglądaliśmy oszronione i otulone śnieżną pierzynką drzewa, a panoramy zasłaniała zimowa mgła i padający śnieg. Po drodze do Obidzy odwiedziliśmy Kaplicę  N.M.P. w Litmanowej (Słowacja). W Bacówce na Obidzy ciepła herbata i coś na ząb. Następnie krętą, stromą drogą wróciliśmy do autokaru na parkingu w Kosarzyskach.

Stanisław Przybycień

Fotogaleria: S. Przybycień