IV Ogólnopolski Spływ Kajakowy Ropą

Emocje grzały wodę.

Od czwartku do niedzieli na ziemi gorlickiej trwał ogólnopolski spływ kajakowy z Łosia do Biecza.

Organizowany był już po raz czwarty przez Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Urząd Miasta Gorlice, Urząd Gminy Biecz, Urząd Gminy Gorlice, Oddział PTTK w Gorlicach oraz Klub Sportowy Jutrzenka z Gorlic.

Imprezę zapoczątkował komandor Marek Lityński. Znalazła się w Ogólnopolskim Kalendarzu Spływów Kajakowych PTTK.

Program weekendu był bardzo atrakcyjny - pokazy rodeo kajakowego oraz elementów ratownictwa w kajakarstwie górskim, zawody kajakowe, spotkanie z uczestnikami kajakowej w Himalaje, spływ z Szymbarku - Bystrej do Biecza, Spływ z Łosia do Szymbarku.

Najlepsi w zawodach kajakowych:

Kategoria open kobiet: 1. Uta Kohn, 2. Wanda Janiszewska, 3. Barbara Kokot.

W kategorii open męż czyzn: 1. Aleksander Doba, 2. Wojciech Kauhan,  3.  Sławomir Kaczanowski.

Autochton kobiety: 1. Katarzyna Niedziela, 2. Paulina Biernacka.

W uroczystym otwarciu i wręczeniu nagród uczestniczyli: Mirosław Wędrychowicz, Czesław Kłapsa, Andrzej Orchel, Ryszard Guzik, Roman Trojanowicz. (EB)