Do krzyża milenijnego

Krzyż Milenijny, wznoszący się na jednym ze wzgórz w Ropicy Polskiej, został wybudowany w 2000 roku. Jest miejscem do którego szczególnie w niedzielne popołudniu pielgrzymują gorliczanie spacerujący w okolicy. W tym roku po raz pierwszy członkowie Koła Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego podjęli inicjatywę zorganizowanego wyjścia, które miało być formą pielgrzymki dla uczczenia rocznicy śmierci Papieża. Pielgrzymi zapalili znicze przy Krzyżu Milenijnym i chwilą ciszy uczcili pamięć Jana Pawła II. (ANI)