Start | Historia | Władze | BORT | Muzeum | Kalendarze imprez | Regulaminy | Dojazd do muzeum |
Szlaki | Schroniska | Koła | Archiwum | Galeria | Prezentacje | Listy gratulacyjne |

"Cmentarze z I wojny światowej w Galicji Zachodniej. Fotografia Kazimierza Steca".

W poniedziałek, 26 czerwca, w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach miało miejsce otwarcie nowej wystawy czasowej. Na ekspozycję zatytułowaną „Cmentarze z I wojny światowej w Galicji Zachodniej. Fotografia Kazimierza Steca” składa się 70 zdjęć. Zaprezentowane zostały na nich nekropolie wojenne z okręgów cmentarnych I-VI oraz z okręgu VIII.
Autor wystawy - Kazimierz Stec urodził się w 1977 roku, mieszka w Jaśle. Od kilku lat amatorsko zajmuje się fotografią. Ponadto interesuje się numizmatyką i drobnym zbieractwem. Lubi podróżować. Przede wszystkim wybiera się w jednodniowe podróże bliskie jego miejscu zamieszkania. Dzięki nim poznał lepiej ziemię jasielską, gorlicką, Beskid Niski i Bieszczady. Podczas takich wycieczek oprócz otaczającej go przyrody fotografował architekturę drewnianą, murowaną oraz stare i często zapomniane cmentarze. Z czasem pasją Kazimierza Steca stało się właśnie dokumentowanie cmentarzy, tych z okresu I wojny światowej, a także opuszczonych cmentarzy łemkowskich i żydowskich rozsianych na terenie Galicji Zachodniej.
Ekspozycja dostępna będzie do 25 sierpnia.

Fotogaleria: Teresa Piecuch

...............................