Jednym z priorytetów Zarządu - współpraca

W Bardejovie: Od lewej: Ewa Bugno, Franciszek Tomaszkiewicz, Jerzy Mrozek, Ladislav Bilek, Miroslav Bujda, Lubomir Derco

W Oddziale PTTK w Nowym Sączu: Franciszek Tomaszkiewicz, Ewa Bugno, Adam Sobczyk, Jerzy Mrozek

Beskid Zielony – Gorlice: Franciszek Tomaszkiewicz, Teresa Piecuch, Andrzej Piecuch, Andrzej Orchel, Robert Łętowski

Zarząd Oddziału PTTK w Gorlicach jako jeden z priorytetów początków obecnej kadencji uznał odbudowę relacji między Oddziałem PTTK w Gorlicach a działającymi na tym terenie i w sąsiedztwie organizacjami, stowarzyszeniami itp. Została powołana Komisja do Spraw Współpracy z Oddziałami PTTK, Stowarzyszeniami, Organizacjami i Instytucjami – jej przewodniczącą jest Teresa Piecuch – członek Zarządu.
Odwiedziliśmy już Klub Słowackich Turystów w Bardejowie – zapoznaliśmy się z ich ofertą turystyczną i podjęliśmy decyzję o zacieśnieniu współpracy. W Oddziale PTTK w Nowym Sączu podglądaliśmy funkcjonowanie biura Oddziału i podziwialiśmy cierpliwość z jaką wprowadzano nas w tajniki ich pracy. Działacze Beskidu Zielonego udowodnili nam na spotkaniu, że słowa: chcieć to móc - są prawdą. Dowodzi tego ilość i jakość projektów przez nich realizowanych. Dlaczego współpraca jest ważna? Chodzimy po tych samych górach, mijamy się na tych samych szlakach, więc możemy się uczyć od siebie i wymieniać doświadczenia. Zamiast rywalizować – współpracować. A to rozwija.
Ewa Bugno