105 turystów reprezentowało gorlicki Oddział PTTK na Turbaczu

Od lewej: Prezes Oddziału PTTK w Gorlicach - Franciszek Tomaszkiewicz, prezes Oddziału PTTK w Krakowie Janusz Wartniak, przedstawiciel Komisji Turystyki Górskiej Oddziału Krakowskiego Marian Garmus.
Fot. Ewa Bugno

W drodze na szczyt
Fot. Ewa Bugno

Fotogaleria: Ewa Bugno

Poniżej szczytu Turbacza w Gorcach, przy schronisku PTTK im. W. Orkana odbyła się impreza rozpoczynająca XIV Małopolski Sezon Turystyki Górskiej – wiosna 2017, zorganizowana pod patronatem marszałka województwa małopolskiego – Jacka Krupy. W tym sztandarowym wydarzeniu uczestniczyło około 500 miłośników gór z różnych oddziałów PTTK Małopolski. Oddział PTTK w Gorlicach reprezentowało 105 turystów w większości zrzeszonych w Kole nr 5 Glinik i Kole Miejskim PTTK oraz sympatycy górskich wędrówek z Gorlic.

Trasa na szczyt prowadziła z Kowańca żółtym szlakiem poprzez Polanę Dziubasówki i Bukowinę Miejską. Warunki były trudne – widoczność: 50 m, temperatura – minus jeden, pokrywa śnieżna w górnej części Turbacza – ok. 50 cm, ponadto zamieć śnieżna i porywisty wiatr. Momentami przygrzewało słońce w całej okazałości. Imprezę rozpoczęła polowa msza święta. Potem nastąpił najprzyjemniejszy moment – wręczenie pucharów i dyplomów. Oddział PTTK w Gorlicach zajął II miejsce w kategorii najliczniej reprezentowanego oddziału, wyprzedził nas na podium oddział krakowski, który na tej imprezie miał o 40 uczestników więcej. Na ręce prezesa Oddziału PTTK w Gorlicach Franciszka Tomaszkiewicza przekazano nagrodę – torbę podróżną ufundowaną przez Leszka Zegzdę – prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Potem był czas na piosenkę turystyczną, gitarę i spotkanie z członkami innych oddziałów. Prezesi oddziałów - krakowskiego, nowosądeckiego, tarnowskiego i gorlickiego mieli spotkanie w swoim gronie. Pamiątką po przejściu 18 km i udziale w tej turystycznej imprezie była odznaka zlotowa, która otrzymał każdy uczestnik wyprawy.
(EB)

...............................