Start | Historia | Władze | BORT | Muzeum | Kalendarze imprez | Regulaminy | Dom Wycieczkowy | Dojazd do muzeum |
Szlaki | Schroniska | Koła | Archiwum | Galeria | Prezentacje | Listy gratulacyjne | Księga Gości |

Przez siedem stuleci dziejów Gorlic

W poniedziałek, 24 kwietnia, w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach zostanie otworzona nowa wystawa czasowa zatytułowana "Przez siedem stuleci dziejów Gorlic. Wyprawa w czasie w obrazach Sławomira Błażewicza".

Autor prac tak sam mówi o tym, co zdecydował się zaprezentować w ramach wystawy:
"Burzliwe dzieje mojego miasta rodzinnego od XIV do XX wieku. Nowinki technologiczne, handlowe, produkcyjne i komunikacyjne jako czynniki rozwoju przeplatają się z czynnikami hamującymi: nawałnicami wojennymi, kataklizmami i pożogami. Postacie dobrodziejów miasta, wynalazców, wybitnych obywateli od rodu Karwacjanów po czasy Łukasiewicza i Świeykowskiego, Kordyla i rodziny Zgórniaków. Prócz wielkich osób zwykli mieszczanie gorliccy na przestrzeni wieków z ich zwyczajnymi troskami, pracą, rozrywką. Kościoły i parafie gorlickie oraz cmentarze cywilne i wojenne. Sceny z dziejów militarnych Gorlic i portrety jego obywateli oraz znaczących gości. Środowisko przyrodnicze, zwierzęta i piękne okolice miasta jako jedna z jego wizytówek. To wszystko przedstawione w bajkowym stylu malarstwa autora "slavkosnipart"".
Wystawa będzie dostępna do 20 czerwca.

PTTK Oddział w Gorlicach informuje swoich członków i sympatyków, że organizowane przez Koła PTTK wycieczki są wycieczkami Statutowymi i odbywają się zgodnie ze Statutem PTTK zarejestrowanym 31.10.1991 roku oraz wpisem do KRS nr 207193 jako Stowarzyszenie opisanych w rubryce 3 Cele działania organizacji od 1 do 11 . Opisane wyżej wycieczki są imprezami niedochodowymi w świetle przepisów i są wycieczkami Statutowymi.

prawa do zdjęć

Informujemy, iż wszystkie zamieszczone w naszym serwisie zdjęcia mogą być dowolnie wykorzystywane, przy jednoczesnym zastrzeżeniu o konieczności podania informacji o źródle ich pochodzenia.

>>  Urzad Miasta Gorlice

Mój ulubiony szlak to: