Zaproszenie na wernisaż wystawy "Zapraszamy do Polski!..."

W dniu 13 lutego 2017 r. zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wernisaż, który odbędzie się tradycyjnie o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach.
Tym razem część swoich ogromnych zbiorów zaprezentuje Pan Wilfried De Meyer, Belg od lat mieszkający w Gorlicach.
Na wystawie znajdą się plakaty, widokówki oraz przewodniki dotyczące Polski, skierowane do cudzoziemców. Materiały te pochodzą z lat 70. i 80. , a więc zachęcały do odwiedzenia naszego kraju w okresie PRL-u. Co warte podkreślenia, to przede wszystkim ponadczasowe walory artystyczne prezentowanych plakatów oraz sama ich treść ikonograficzna, która także współcześnie bardzo często jest "wizytówką" Polski zagranicą.
Ekspozycja zatytułowana "Zapraszamy do Polski! Plakaty z okresu PRL-u zachęcające do odwiedzenia Polski" dostępna będzie do dnia 14 kwietnia 2017r.