Spotkanie przyjaciół zza miedzy

W ramach Bardejovsko-Gorlickich Spotkań Górskich, turyści z gorlickiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego wzięli udział w XXIII Rajdzie Granicznym Grzbietami. Na granicy w Koniecznej grupę gorlickich turystów z Romanem Trojanowiczem, prezesem gorlickiego Oddziału PTTK powitali turyści z Bardejova.

Gorliczanie zwiedzali Bardejov, byli na wieży widokowej i w muzeum ikon. Druga grupa szła z Beherowa, 25 km trasą do ośrodka wypoczynkowego Kamrat. Tam odbyło się spotkanie integracyjne z udziałem Jozefa Chovanca, prezesa Bardejovskiego Klubu Turystów, Miroslava Bujdy, kierownika wydziału kultury UM w Bardejovie oraz Anny Bilakovej, organizatorki rajdu. Współpraca między Słowakami z Bardejova i gorliczanami trwa od 1991 roku. W tym czasie było wiele imprez takich jak ta ostatnia u sąsiadów zza przysłowiowej miedzy. Kolejną okazję do spotkania tur ystów polskich i słowackich będą planowane w listopadzie obchody 100 - lecia Bardejovskiego Klubu Turystów. (ANI)

Gazeta Krakowska z dnia 29.09.2006r.

>> Zobacz zdjęcia ze spotkania