XLIII Rajd Beskidzka Jesień

W dniach 28-29 września 2016 roku grupa młodzieży z Miejskiego Zespołu Szkół Nr 3 w Gorlicach wzięła udział w XLIII Rajdzie Turystycznym „Beskidzka Jesień 2016” organizowanym przez PTTK O/Gorlice pod kierownictwem mgr Krzysztofa Mrozka nauczyciela WF, dyrektora biura PTTK Przodownika Mieczysława Cyrkowicza oraz Organizatora Turystyki Zdzisława Halibożka.

Uczestnicy rajdu przeszli trasę Skwirtne-Kozie Żebro (847 m n.p.m.) - Wysowa-Ropki. Rajd zakończono w Ropkach tradycyjnym ogniskiem ze smażeniem wspaniałej kiełbasy Pana Jana Wojnarskiego. Przy ognisku Kolega Krzysztof Mrozek zorganizował konkurs krajoznawczy, gdzie udział brali wszyscy uczestnicy. Młodzież która wykazała się dobrą wiedzą i refleksem otrzymała nagrody, rozdano również okolicznościowe dyplomy uznania za przejście dość wymagającej kondycji trasy. W drugim dniu po noclegu w Wysowej uczestnicy przeszli trasę z Wysowej na Górę Jawor następnie szlakiem granicznym na Przełęcz nad Cygielką i zeszli do Wysowej gdzie czekał już podstawiony autobus. Pogoda przez dwa dni dopisywała tak jak i humory.

...............................

poniedziałek: godz. 8 -16