XXIV Rajd Turystyczny Bardejowsko-Gorlicki Granicznym Grzbietem

Kontynuując wieloletnią tradycję rajdową Polsko-Słowacką, w dniach 1-2 października 2016 r. odbył się na zaproszenie Klubu Słowackich Turystów XXIV Rajd Turystyczny Bardejowsko-Gorlicki „Granicznym Grzbietem”.

Fotorelacja

Autokarem udaliśmy się do Bardejowa. Dwudziestoosobowej grupie gorlickich turystów towarzyszył także Wiceburmistrz Miasta Gorlice Łukasz Bałajewicz. Tu dołączyli do nas słowaccy turyści i dalej do Hertnik, skąd szlakiem żółtym wyruszono na szlak. Zaproponowano dwie trasy. Pierwsza – dla bardziej zaprawionych turystów – szlakiem żółtym z Hertnik – pod Bukovym vrchom (1019 m) – Chochulka (1021 m npm) – chata Ćergov (917 m) – Hertnik ( ok. 12 km, czas przejścia ca. 5 godz.) Druga trasa spacerowa wiodła po leśnych drogach wokół chaty na Ćergov – Hertnik (ok. 3 godz.).
Grupę pierwszą prowadził prezes KST Bardejów Starosta Bardejowa Miroslav Bujda, grupę spacerową Wladislaw Bilik.Wieczorem odbyło się towarzyskie spotkanie gorlickich turystów z przyjaciółmi słowackimi w Domu Kultury Gminy Hertnik przy smacznym gulaszu, przy taktach muzyki w wykonaniu Kapeli z Hertnik. W drugi dzień relaksowano się w basenach termalnych w Bardejowskich Kupelach, korzystając ze znakomitych hydromasaży. Zrelaksowani, w doskonałym nastroju powróciliśmy w niedzielę w godzinach popołudniowych do Gorlic.