Prawosławie przez dziurkę. Fotografia otworkowa.

W poniedziałek, 26 września 2016 r., o godzinie 18.00 w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach odbędzie się wernisaż wystawy pt. "Prawosławie przez dziurkę". Zaprezentowanych zostanie blisko 40 zdjęć wykonanych przez o. Sofroniusza w tzw. technice otworkowej.

o. Sofroniusz (Wilenta) - ur. w 1975 r. w Hajnówce, mnich monasteru św. Onufrego Wielkiego w Jabłecznej. Zafascynowany jest fotografią od dziecka. Pozostał wierny fotografii tradycyjnej. Ciągle poszukuje innych form wyrazu. Autor w duchowy sposób przedstawia najbliższą mu rzeczywistość. Przedstawiany cykl fotografii otworkowej jest tego najlepszym dowodem.
Wystawa "Prawosławie przez dziurkę" była prezentowana m.in.: w Warszawie-Muzeum Ikon, w Tbilisi - Muzeum Narodowe, w Lublinie - Festiwal Smaków, we Wrocławiu - Noce Kościołów, w Terespolu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich, w Stargardzie Szczecińskim - Centrum Kultury, oraz podczas wydarzenia Wielokulturowy Lublin - Centrum Kultury.