Start | Historia | Władze | BORT | Muzeum | Kalendarze imprez | Regulaminy | Dojazd do muzeum |
Szlaki | Schroniska | Koła | Archiwum | Galeria | Prezentacje | Listy gratulacyjne |

Finisaż wystawy Baśnie Karpackie

W poniedziałek, 22 sierpnia odbył się finisaż wystawy zatytułowanej „Baśnie Karpackie”.

Fotorelacja Mieczysława Cyrkowicza    Fotorelacja Aleksandra Gucwy

Spotkanie w gorlickim Muzeum Regionalnym PTTK stało się doskonałym pretekstem do zapoznania się z jednym z mniej znanych aspektów twórczości Sławka Błażewicza. Jego prace malarskie zaprezentowane na wystawie pozwoliły poznać dzieje Karpat w zupełnie nowym, niejednokrotnie baśniowym czy wręcz fantastycznym ujęciu.

Wśród licznie przybyłych gości, znalazły się osoby z terenu całego kraju a także z zagranicy, z Estonii i Kanady.
Spotkanie z autorem wystawy rozpoczął Roman Trojanowicz, prezes Oddziału PTTK w Gorlicach. Głos zabrali m.in. zastępca burmistrza miasta Gorlice Łukasz Bałajewicz oraz dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach Zdzisław Tohl. O swojej twórczości i inspiracjach do powstania prac opowiadał sam twórca obrazów.

...............................

poniedziałek: godz. 8 -16