Start | Historia | Władze | BORT | Muzeum | Kalendarze imprez | Regulaminy | Dom Wycieczkowy | Dojazd do muzeum |
Szlaki | Schroniska | Koła | Archiwum | Galeria | Prezentacje | Listy gratulacyjne | Księga Gości |

Dar Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Ostrowieckiej dla Muzeum

W ramach studialnego rekonesansu krajoznawczego w dniach 28-30 maja na Ziemi Gorlickiej przebywali goście z Ostrowca Świętokrzyskiego.
Program pobytu m.in. w naszym regionie zorganizowany został z okazji przypadającej właśnie w tym roku 110. rocznicy powstania Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego oraz 50-lecia działalności Towarzystwa Miłośników Ostrowca Świętokrzyskiego działającego obecnie pod nazwą Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Ostrowieckiej.

Fotorelacja

Uczestnicy rekonesansu w pierwszym dniu pobytu w powiecie gorlickim zwiedzili cmentarz wojenny nr 123 Łużna-Pustki, pałac hrabiów Skrzyńskich w Zagórzanach oraz Muzeum Regionalne PTTK w Gorlicach.
W Muzeum gości przywitał w imieniu Zarządu Oddziału PTTK w Gorlicach wiceprezes Zarządu, pan Jerzy Forczek.
Hasłem-myślą przewodnią, jaka przyświecała grupie zwiedzających naszą okolicę były strofy napisane przez poetę Wincentego Pola w 1835 r. w Zagórzanach w utworze „Pieśń o ziemi naszej”. W związku z tym, organizator wyjazdu, przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Ostrowieckiej, będący zarazem Członkiem Honorowym PTTK, pan Zbigniew Pękala oraz sekretarz Towarzystwa, pani Anna Kuligowska przekazali w darze do Muzeum, na ręce pana Jerzego Forczka portret Wincentego Pola. Rysunek ten wykonał artysta plastyk Tadeusz Kurek, będący członkiem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Ostrowieckiej.
Za dar wzbogacający zbiory Muzeum serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także za wizytę w naszej placówce, wyrażając jednocześnie nadzieję, iż pobyt na Ziemi Gorlickiej pozostanie w pamięci jej uczestników miłym, pełnym wrażeń wspomnieniem.

PTTK Oddział w Gorlicach informuje swoich członków i sympatyków, że organizowane przez Koła PTTK wycieczki są wycieczkami Statutowymi i odbywają się zgodnie ze Statutem PTTK zarejestrowanym 31.10.1991 roku oraz wpisem do KRS nr 207193 jako Stowarzyszenie opisanych w rubryce 3 Cele działania organizacji od 1 do 11 . Opisane wyżej wycieczki są imprezami niedochodowymi w świetle przepisów i są wycieczkami Statutowymi.

prawa do zdjęć

Informujemy, iż wszystkie zamieszczone w naszym serwisie zdjęcia mogą być dowolnie wykorzystywane, przy jednoczesnym zastrzeżeniu o konieczności podania informacji o źródle ich pochodzenia.

>>  Urzad Miasta Gorlice

Mój ulubiony szlak to: