XXIV Rajd Turystyczny i XXIII Gorlicko-Bardejowskie Spotkania Górskie

W dniach 14 i 15 maja odbył się kolejny XXIV Rajd Turystyczny "Szlakiem Walk Operacji Gorlickiej" oraz XXIII Gorlicko-Bardejowskie Spotkania Górskie.

Fotorelacja

Grupa 35 uczniów z Miejskiego Zespołu Szkół Nr 3 im. św. Jana Kantego w Gorlicach wraz z opiekunami prowadzeni przez przewodników Piotra Halucha i Emila Kanię oraz liczna grupa gorlickich turystów pod przewodnictwem prezesa Romana Trojanowicza udali się w godzinach porannych w kierunku granicy polsko-słowackiej do Koniecznej, aby tam spotkać się z turystami zrzeszonymi w Klubie Słowackich Turystów w Bardejowie i razem z nimi w strugach deszczu wyruszyć szlakiem żółtym z Bartnego do Rezerwatu Przyrody Kornuty. Rajd zakończono ogniskiem przy, którym smażono kiełbaski. Każdy uczestnik otrzymał z rąk prezesa pamiątkowy dyplom.
Wieczorem w lokalu na Gorlickiej Starówce miało miejsce integracyjne spotkanie turystyczne z przyjaciółmi z KST Bardejów. Po przywitaniu wszystkich zebranych oraz zaproszonych gości prezes Roman Trojanowicz wręczył każdemu uczestnikowi pamiątkowy dyplom. Spotkanie turystów polsko-słowackich zaszczycili Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla wraz z Wiceburmistrzem Łukaszem Bałajewiczem.
W niedzielę 15 maja udano się do Bobowej, aby zwiedzić tamtejsze zabytki – dwór Wieniawa-Długoszowskich, kościół parafialny pw. Wszystkich Świętych i kościół św. Zofii oraz bobowską synagogę, która stanowi jeden z najcenniejszych zabytków żydowskiej architektury sakralnej w Polsce. Po zabytkach bobowskich oprowadzała nas Pani Barbara Kowalska, znana kronikarka Bobowej.
Z Bobowej udano się na granicę w Koniecznej, aby tam pożegnać bardejowskich przyjaciół.

...............................

poniedziałek: godz. 8 -16