Start | Historia | Władze | BORT | Muzeum | Kalendarze imprez | Regulaminy | Dom Wycieczkowy | Dojazd do muzeum |
Szlaki | Schroniska | Koła | Archiwum | Galeria | Prezentacje | Listy gratulacyjne | Księga Gości |

XXIV Rajd Turystyczny i XXIII Gorlicko-Bardejowskie Spotkania Górskie

W dniach 14 i 15 maja odbył się kolejny XXIV Rajd Turystyczny "Szlakiem Walk Operacji Gorlickiej" oraz XXIII Gorlicko-Bardejowskie Spotkania Górskie.

Fotorelacja

Grupa 35 uczniów z Miejskiego Zespołu Szkół Nr 3 im. św. Jana Kantego w Gorlicach wraz z opiekunami prowadzeni przez przewodników Piotra Halucha i Emila Kanię oraz liczna grupa gorlickich turystów pod przewodnictwem prezesa Romana Trojanowicza udali się w godzinach porannych w kierunku granicy polsko-słowackiej do Koniecznej, aby tam spotkać się z turystami zrzeszonymi w Klubie Słowackich Turystów w Bardejowie i razem z nimi w strugach deszczu wyruszyć szlakiem żółtym z Bartnego do Rezerwatu Przyrody Kornuty. Rajd zakończono ogniskiem przy, którym smażono kiełbaski. Każdy uczestnik otrzymał z rąk prezesa pamiątkowy dyplom.
Wieczorem w lokalu na Gorlickiej Starówce miało miejsce integracyjne spotkanie turystyczne z przyjaciółmi z KST Bardejów. Po przywitaniu wszystkich zebranych oraz zaproszonych gości prezes Roman Trojanowicz wręczył każdemu uczestnikowi pamiątkowy dyplom. Spotkanie turystów polsko-słowackich zaszczycili Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla wraz z Wiceburmistrzem Łukaszem Bałajewiczem.
W niedzielę 15 maja udano się do Bobowej, aby zwiedzić tamtejsze zabytki – dwór Wieniawa-Długoszowskich, kościół parafialny pw. Wszystkich Świętych i kościół św. Zofii oraz bobowską synagogę, która stanowi jeden z najcenniejszych zabytków żydowskiej architektury sakralnej w Polsce. Po zabytkach bobowskich oprowadzała nas Pani Barbara Kowalska, znana kronikarka Bobowej.
Z Bobowej udano się na granicę w Koniecznej, aby tam pożegnać bardejowskich przyjaciół.

PTTK Oddział w Gorlicach informuje swoich członków i sympatyków, że organizowane przez Koła PTTK wycieczki są wycieczkami Statutowymi i odbywają się zgodnie ze Statutem PTTK zarejestrowanym 31.10.1991 roku oraz wpisem do KRS nr 207193 jako Stowarzyszenie opisanych w rubryce 3 Cele działania organizacji od 1 do 11 . Opisane wyżej wycieczki są imprezami niedochodowymi w świetle przepisów i są wycieczkami Statutowymi.

prawa do zdjęć

Informujemy, iż wszystkie zamieszczone w naszym serwisie zdjęcia mogą być dowolnie wykorzystywane, przy jednoczesnym zastrzeżeniu o konieczności podania informacji o źródle ich pochodzenia.

>>  Urzad Miasta Gorlice

Mój ulubiony szlak to: