Start | Historia | Władze | BORT | Muzeum | Kalendarze imprez | Regulaminy | Dojazd do muzeum |
Szlaki | Schroniska | Koła | Archiwum | Galeria | Prezentacje | Listy gratulacyjne |

Otwarcie sezonu turystycznego LATO 2016

24 kwietnia 2016 r. w Bacówce PTTK na Maciejowej w Gorcach (852 m n.p.m.) miało miejsce XIII Małopolskie Rozpoczęcie Sezonu Turystycznego - Wiosna 2016. Organizatorami były Oddziały PTTK: "Ziemi Tarnowskiej" w Tarnowie, "Beskid" w Nowym Sączu, "Krakowskiego" im. Ks. Karola Wojtyły w Krakowie. W rozpoczęciu sezonu wzięła także udział - w iście zimowych warunkach - blisko 80-cio osobowa grupa turystów z Gorlickiego Oddziału PTTK pod przewodnictwem prezesa Zarządu Oddziału Romana Trojanowicza zdobywając puchar dla najliczniej reprezentowanego Oddziału.
Fotorelacja

Na otwarcie przybyli licznie turyści m. in. z Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza i innych zakątków Małopolski. Z grupą gorlicką na otwarcie sezonu udał się Marcin Choma i MUDr. Jozef Chovanec z Klubu Słowackich Turystów w Bardejowie. Był także wiceburmistrz Miasta Gorlice Łukasz Bałajewicz wraz z małżonką.
Trasa grupy gorlickiej wiodła szlakiem czerwonym z Rabki do Bacówki na Maciejowej. Tutaj o godz. 1200 odprawiona została uroczysta koncelebrowana Msza Święta, po której uroczyście rozpoczęto sezon turystyczny.

...............................

poniedziałek: godz. 8 -16