Lokalny potencjał a zrównoważony rozwój turystyki w Karpatach

W dniu 18 marca 2016 r. odbyła się Międzynarodowa Konferencja „Lokalny potencjał a zrównoważony rozwój turystyki w Karpatach”, podczas której została zaprezentowana „Strategia zrównoważonego rozwoju turystyki Magicznej Krainy Łemków i Pogórzan na lata 2015-2020”. Konferencja realizowana była w ramach projektu „Karpaty Łączą - mechanizm konsultacji i współpracy dla wdrażania Konwencji Karpackiej”, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Konferencja miała miejsce w spichlerzu w Ryglicach. Do udziału w konferencji zaproszeni zostali między innymi przedstawiciele Gorlickiego Oddziału PTTK Roman Trojanowicz – prezes Zarządu oraz Mieczysław Cyrkowicz – sekretarz.