Start | Historia | Władze | BORT | Muzeum | Kalendarze imprez | Regulaminy | Dom Wycieczkowy | Dojazd do muzeum |
Szlaki | Schroniska | Koła | Archiwum | Galeria | Prezentacje | Listy gratulacyjne | Księga Gości |

Dzień dobry TVN w Gorlicach

Dr n. med. Franciszek Rachel jest jednym z najstarszych, wciąż czynnych zawodowo chirurgów w kraju. Jego 55-letnia praktyka lekarska związana jest ściśle z naszym miastem. Obszerny artykuł o doktorze Rachelu został umieszczony w Gazecie Krakowskiej 4 lutego. Fenomen gorlickiego chirurga odbił się na tyle szerokim echem, że zainteresowała się tym tematem stacja TVN.
Zespół programu „Dzień dobry TVN” gościł w poniedziałek, 22 lutego w naszym mieście w celu zebrania materiału i przygotowania informacji o życiu i pracy dr. Franciszka Rachela. Ekipa telewizyjna odwiedziła gorlicki szpital, gdzie nagrywała m.in. materiał podczas zabiegu przeprowadzanego przez doktora na sali operacyjnej. Następnie przybyła do gorlickiego Muzeum Regionalnego PTTK. Tu dr Rachel podzielił się swoimi zainteresowaniami historią i dziejami Ziemi Gorlickiej.
Zebrany materiał został wyemitowany w programie „Dzień dobry TVN” w środę, 2 marca, w godz. pomiędzy 8.00 a 11.00.

Kilka zdjęć z wizyty w Muzeum

PTTK Oddział w Gorlicach informuje swoich członków i sympatyków, że organizowane przez Koła PTTK wycieczki są wycieczkami Statutowymi i odbywają się zgodnie ze Statutem PTTK zarejestrowanym 31.10.1991 roku oraz wpisem do KRS nr 207193 jako Stowarzyszenie opisanych w rubryce 3 Cele działania organizacji od 1 do 11 . Opisane wyżej wycieczki są imprezami niedochodowymi w świetle przepisów i są wycieczkami Statutowymi.

prawa do zdjęć

Informujemy, iż wszystkie zamieszczone w naszym serwisie zdjęcia mogą być dowolnie wykorzystywane, przy jednoczesnym zastrzeżeniu o konieczności podania informacji o źródle ich pochodzenia.

>>  Urzad Miasta Gorlice

Mój ulubiony szlak to: