Aktualności | O nas | Władze | Muzeum | Kalendarze imprez | Regulaminy | Dojazd do muzeum |
Szlaki | Schroniska | Koło PTTK nr 5 | Koło Miejskie | Archiwum | Galeria | Prezentacje | Listy gratulacyjne |
 
 
Szlakiem Walk Operacji Gorlickiej i Gorlicko-Bardejowskie Spotkania Górskie

W dniach 16 i 17 maja odbył się kolejny XXIII Rajd Turystyczny "Szlakiem Walk Operacji Gorlickiej" oraz XXII Gorlicko-Bardejowskie Spotkania Górskie.

Fotorelacja  Fotorelacja Jan Szczepański

Przykładowy dyplom za udział:

Grupa blisko 80 uczniów z Miejskiego Zespołu Szkół Nr 5 w Gorlicach wraz z opiekunami prowadzeni przez przewodników PTTK Piotra Halucha i Jana Posłusznego udali się autokarami do Ciężkowic, gdzie zwiedzili muzeum przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków, a następnie udali się na szlak Rezerwatu Przyrody Nieożywionej "Skamieniałe Miasto". Rajd zakończono ogniskiem przy którym smażono kiełbaski. Tu odbyły się także konkursy a zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody. Każdy uczestnik rajdu otrzymał także pamiątkowy dyplom.

Gorliccy turyści natomiast pod przewodnictwem prezesa Romana Trojanowicza udali się w kierunku granicy polsko-słowackiej do Koniecznej, aby tam spotkać się z turystami zrzeszonymi w Klubie Słowackich Turystów w Bardejowie (18 turystów pieszych i 5 cyklistów) i razem z nimi wyruszyć szlakiem żółtym z Bartnego do Rezerwatu Przyrody Kornuty i dalej szlakiem zielonym na Ferdel aby dotrzeć w końcu do Wapiennego (ogółem 13 km). W Wapiennem przy rotundzie posilono się kiełbaskami z grilla. Po godzinnym wypoczynku udano się autokarem do Gorlic, aby zakwaterować słowackich przyjaciół w Domu Wycieczkowym Gorlickiego Oddziału PTTK przy ul. Piłsudskiego.

Wieczorem powrócono do Wapiennego gdzie w Nowym Domu Zdrojowym miało miejsce integracyjne spotkanie turystyczne ze Słowakami. Najpierw dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sękowej Jan Szczepański zapoznał zebranych z szlakiem atrakcji turystycznych gminy Sękowa "Magurska Kraina Orlika" poparty filmem "Sękowa – Gmina jakich mało", następnie prezes Roman Trojanowicz wręczył każdemu uczestnikowi pamiątkowy dyplom. Spotkanie turystów polsko-słowackich zaszczycili Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch, Przewodnicząca Komisji ds. Oświaty, Zdrowia, Kultury, Sportu, Turystyki i Uzdrowiska Krystyna Prokop, Przewodniczący Komisji ds. Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Bezpieczeństwa i Pomocy Społecznej Stanisław Myszkowski. Przybył także Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla wraz ze swoim doradcą Łukaszem Bałajewiczem. W niedzielę 17 maja udano się do Łużnej na Pustki, aby odwiedzić odremontowany cmentarz wojenny nr 123 wraz z rekonstruowaną gontyną, po czym udano się na granicę w Koniecznej, aby tam pożegnać bardejowskich turystów.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł » 
 Uprzejmie informujemy członków PTTK-u; że uchwałą Zarządu PTTK w Gorlicach - po telefonicznym zgłoszeniu danego uczestnika na wycieczkę, należy dokonać wymaganej wpłaty w ciągu 48 godzin, w przeciwnym razie osoba ta zostaje skreślona z listy wycieczki.


Informacja dotycząca składek

 

PTTK Oddział w Gorlicach informuje swoich członków i sympatyków, że organizowane przez Koła PTTK wycieczki są wycieczkami statutowymi i odbywają się zgodnie ze Statutem PTTK zarejestrowanym 20.11.2015 roku oraz wpisem do KRS nr 207193 jako Stowarzyszenie opisanych w rubryce 3 Cele działania organizacji od 1 do 11 . Opisane wyżej wycieczki są imprezami niedochodowymi w świetle przepisów.Godziny pracy biura Oddziału PTTK w Gorlicach

poniedziałek: w godz. 8 -16
wtorek:w godz. 8 - 16
środa:w godz. 8 - 16
czwartek:w godz. 8 - 16
piątek:w godz. 8-16 
 

   >>  VRBOV - Baseny termalne   >>  Geoportal - Mazowsze
   >>  Geoportal - Małopolska
   >>  Starostwo Gorlice
   >>  Urząd Miasta Gorlice
   >>  Klub Słowackich Turystów
   >>  Beskid Gorlicki
   >>  Ośrodek Kultury Prawosławnej
   >>  Koło przy MZS nr 1
   >>  Koło przy MZS nr 3
   >>  Koło przy ZS w Stróżówce
   >>  Koło przy SP w Mszance

 

 
 
 
 
Administracja serwisu: Studio Multimedialne Inmani oferująca skuteczne pozycjonowanie