Otwarcie sezonu turystycznego LATO 2015

Przeszło 50-cio osobowa grupa turystów z Gorlickiego Oddziału PTTK pod przewodnictwem prezesa Zarządu Oddziału Romana Trojanowicza wzięła udział w niedzielę 19 kwietnia w iście zimowych warunkach w XII Małopolskim Rozpoczęciu Sezonu Turystycznego – Wiosna 2015.
Otwarcie sezonu miało miejsce w tym roku w Beskidzie Sądeckim przy Bacówce PTTK nad Wierchomlą.
Fotorelacja RT    Fotorelacja MC

Na otwarcie przybyli licznie turyści z Krakowa, Tarnowa Skawiny, Brzeska, Nowego Sącza i innych zakątków Małopolski a także ze Słowacji – z Bardejowa i Preszowa. Z grupą gorlicką na otwarcie sezonu udał się MUDr. Jozef Chovanec wraz z małżonką z Klubu Słowackich Turystów w Bardejowie. Trasa grupy gorlickiej wiodła szlakiem czarnym z Wierchomli Małej do Bacówki PTTK nad Wierchomlą 883m npm. Tutaj o 12.30 odprawiona została uroczysta koncelebrowana Msza Święta, której przewodniczył ks. dr Andrzej Jedynak, kapelan Sądeckiego Oddziału PTTK „Beskid”. Po mszy św. przewodnicy PTTK rozdawali pamiątkowe obrazki z cytatami Jana Pawła II, następnie prezes sądeckiego Oddziału PTTK Adam Sobczyk uroczyście rozpoczął sezon turystyczny. Po zakończeniu uroczystości, zrobieniu pamiątkowych zdjęć turyści gorliccy ruszyli trasą, która wiodła drogą dojazdową w kierunku Szczawnika, gdzie oczekiwał na nich autobus, skąd udano się w drogę powrotną do Gorlic.