NAUCZYCIEL KRAJU OJCZYSTEGO

W siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie przy Al. J. Ch. Szucha 25 odbyła się w dniu 15 października 2014 r. podniosła uroczystość związana z Dniem Edukacji Narodowej obchodzonym 14 października. W uznaniu szczególnych zasług nauczycieli oraz innych osób prowadzących systematyczną pracę edukacyjno-wychowawczą w środowisku i na rzecz dzieci i młodzieży, mającą na celu upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa grupa nauczycieli z całej Polski działająca w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym uhonorowana została tytułem i medalem PTTK "Nauczyciel Kraju Ojczystego". Wśród wyróżnionych znalazł się także mgr Roman Trojanowicz prezes Zarządu Oddziału PTTK w Gorlicach, dyrektor ZSZ CRiP im. Jana Kilińskiego.
Fotorelacja

Wręczenia tych zaszczytnych wyróżnień dokonali Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Pan Tadeusz Sławecki wraz z Prezesem Zarządu Głównego PTTK Romanem Bargieło.
"Przybliżanie dzieciom i młodzieży piękna kraju ojczystego, a także przekazywanie swojej wiedzy i doświadczenia w sposób mądry i wzorowy to umiejętności niełatwe, ale fascynujące i dające wiele satysfakcji. Edukacja turystyczno-krajoznawcza pełni ważną rolę wychowawczą wśród dzieci i młodzieży, stanowi integralną część wychowania patriotycznego" – powiedział Tadeusz Sławecki, wiceminister edukacji narodowej, otwierając uroczystość. Wyróżnieni otrzymali od wiceministra Tadeusza Sławeckiego także list gratulacyjny w uznaniu za szczególne zasługi na rzecz edukacji i wychowania.