XXII Bardejowsko-Gorlickie spotkania turystyczne

Na zaproszenie Klubu Słowackich Turystów z Bardejowa 20-osobowa grupa polskich turystów z gorlickiego Oddziału PTTK udała się 4 – 5 października na dwudniowe coroczne spotkania turystyczne.
Fotorelacja by R. Trojanowicz
Fotorelacja by M. Cyrkowicz

Autobusem udano się na granicę w Koniecznej gdzie polskich turystów oczekiwali słowaccy przyjaciele. Stąd udano się wspólnie do Stebnika, gdzie rozpoczął się rajd. Trasa licząca ok. 10 km wiodła przez Stebnicką Magurę (900m), Kamenna Hora (665m), Sedlo Ćereśńa do Mnichovsky potok. Tu przy ognisku i śpiewie biesiadnych piosenek odbyło się spotkanie towarzyskie zaprzyjaźnionych turystów polskich i słowackich. Na drugi dzień udano się na zamek Zborov, gdzie dzięki przewodnikowi zapoznano się z prowadzonymi pracami rekonstrukcyjnymi zamku. W godzinach popołudniowych w dobrych nastrojach powrócono do Gorlic.