Gorlicko Bardejowskie Spotkania Górskie 2014 poza nami

W dniach 17 – 18 maja odbyły się kolejne XXI Gorlicko-Bardejowskie Spotkania Górskie.

Fotorelacja R.T.

Fotorelacja M.C.

Każdy uczestnik rajdu otrzymał imienny dyplom

17 maja w godzinach porannych grupa turystów zrzeszonych w gorlickim Oddziale PTTK z prezesem Romanem Trojanowiczem na czele udała się w kierunku granicy polsko-słowackiej w Koniecznej, aby tam na granicy przywitać grupę bardejowskich turystów przybyłych na kolejne XXI już spotkania górskie. Z granicy w strugach deszczu udaliśmy się do Ciężkowic, gdzie zwiedziliśmy muzeum przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków. Po zwiedzeniu bardzo ciekawych zbiorów z zakresu entomologii, ornitologii i łowiectwa wystawionych w formie naukowo - dydaktycznej, wysłuchaliśmy z zainteresowaniem historii muzeum i kolekcji przedstawionej przez kierownika muzeum.

Po opuszczeniu muzeum, przy wypogodzonym – ku naszej radości – niebie, udaliśmy się na szlaki Rezerwatu Przyrody Nieożywionej "Skamieniałe Miasto". Szlak niebieski zaprowadził nas najpierw do "Wąwozu Czarownic" z "Wodospadem Ciężkowickim", aby później kontynuować naszą wędrówkę obok "Skały z Krzyżem" w kształcie baszty, ze szczytu której rozpościera się wspaniała panorama okolicy, skał "Cyganka" i "Grzybek", "Baszty Paderewskiego", dalej przez "Lisi Wąwóz", "Piramidy", "Piekiełko" aby dojść w końcu do parkingu przy skale "Grunwald". Stąd po krótkim wypoczynku i spożyciu posiłku udaliśmy się autokarem do Gorlic.

Wieczorem w Deja-vu miało miejsce integracyjne spotkanie turystyczne ze Słowakami, które zaszczycił także swoją obecnością Burmistrz Miasta Gorlice Witold Kochan. Nazajutrz 18 maja turyści bardejowscy odwiedzili Muzeum Regionalne PTTK, gdzie zapoznali się z nową ekspozycją związaną z 100. rocznicą wybuchu I wojny światowej „Wielki Wybuch 1914-1918”, po czym autokarem udano się w kierunku granicy, aby tam pożegnać słowackich przyjaciół.