NOWA ŚCIEŻKA PRZYRODNICZA

Z inicjatywy i na zaproszenie dyrekcji Magurskiego Parku Narodowego odbyło się w dniu 21 stycznia 2014 r. spotkanie, mające na celu zapoznanie się z projektowaną trasą rowerową Folusz – Świątkowa Wielka oraz projektowaną ścieżką przyrodniczą przez Świerzową Ruską do Bartnego.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali dyrektor Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej w Krakowie Jerzy Kapłon, przewodniczący Komisji Turystyki Górskiej  ZG PTTK Jerzy Gajewski, przedstawiciele Nadleśnictwa Gorlice z Nadleśniczym mgr inż. Jerzym Gadziną na czele, przedstawiciele GOPR w Krynicy Łukasz Śmietana i Adam Lelito, przedstawiciele Oddziału PTTK w Jaśle z prezesem Józefem Kaczorem. Gorlicki Oddział PTTK  reprezentowali prezes Roman Trojanowicz i sekretarz Mieczysław Cyrkowicz. Wójt Gminy Sękowa reprezentował Jan Szczepański oraz ks. Mirosław Cidyło.
Wszyscy uczestnicy spotkali się o godz. 9 w Foluszu przy węźle szlaków turystycznych skąd wyruszyli samochodami projektowaną trasą rowerową Folusz – Świątkowa Wielka. Stąd wyruszono pieszo projektowaną ścieżką przyrodniczą przez Świerzową Ruską do Bartnego, gdzie w świetlicy gminnej dokonano podsumowania spotkania poprzedzonego dyskusją nad projektowanymi trasami i zapewnienia bezpieczeństwa na nich oraz wynikającymi z tego zmian w sieci szlaków turystycznych.
Wszyscy obecni ustosunkowali się pozytywnie do projektu.