"Gorlice i okolice, znane i nieznane"

Muzeum Regionalne PTTK w Gorlicach zaprasza na wystawę rysunków i fotografii Bogusławy i Sławomira Błażewicz.

Bogusia i Sławek są rodzeństwem. Wystawa przedstawia ich fotografie i rysunki wyciągnięte ze starej teczki, sprzed lat. Podczas spacerów w plenerze w ciągu ostatnich 30 lat, za pomocą aparatu fotograficznego, ołówka, długopisu czy pasteli udało się im utrwalić piękno ziemi gorlickiej i  rozmaitych świadków materialnych jej burzliwych dziejów. Wiele z uwiecznionych wtedy budynków, drzew czy fragmentów krajobrazu uległo już zagładzie lub silnej przemianie. Ich prace to prawdziwie sentymentalna podróż po naszym mieście i okolicach.
Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek, 3 lutego o godz. 18.00. Ekspozycję można oglądać w Muzeum PTTK do końca miesiąca lutego.