Coroczne Bardejowsko-Gorlickie Spotkania Turystyczne

Klub Słowackich Turystów z Bardejovwa zorganizował coroczne Bardejowsko-Gorlickie Spotkania Turystyczne zapraszając członków PTTK na dwudniowy rajd.

Autobusem sprzed budynku PTTK w Gorlicach dotarliśmy do Koniecznej – tam powitaliśmy grupę słowackich turystów z Bardejowa. Wspólnie przeszliśmy około 10 km trasą: sirny pramen Svablovka (siarczane źródło Svablovka) w dolinie pomiędzy płd. ramieniem Jaworzyny a pasmem Beskidka - stoki Jaworzyny - Jaworzyna - płd. ramię Jaworzyny - Regetovka.

W Regetovce przy gulaszu i pieczonej kiełbasce był czas na wspomnienia turystyczne i planowanie imprez. Drugi dzień – niedziela – to wyjazd do Bardejowa i zwiedzanie miasta lub trasa górska. Grupa Bajorka przeszła około 14 km trasą: Regetovka - Regetowska Przełęcz - Obicz – Wysowa. Rajd zakończyliśmy relaksowaniem się w wysowskim basenie.

Ewa Bugno

Fotogaleria: Ewa Bugno