Prawosławne chorągwie procesyjne.

W najbliższy poniedziałek, 02. września, o godzinie 18.00, w Muzeum Regionalnym PTTK im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach odbędzie się wernisaż wystawy zatytułowanej „Prawosławne chorągwie procesyjne” ze zbiorów Diecezjalnego Ośrodka Kultury Prawosławnej „Elpis”. Ekspozycja wpisuje się w kalendarium wydarzeń IV edycji Tygodnia Kultury Prawosławnej.

Interesująca nas wystawa przedstawia niezwykle ozdobne bławaty (część materiałowa chorągwi) odzwierciedlające elementy ikonograficzne, wynikające z tradycji sakralnej prawosławia. Eksponowane dewocjonalia wskazują również na kulturowe bogactwo oraz eklezjalno-liturgiczną odmienność Kościoła wschodniego od tradycji rzymskiej.

Dla zwiedzających wystawa będzie dostępna pomiędzy 02. września a 04. października 2013 r. w sali wystaw zmiennych Muzeum Regionalnego PTTK im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach.