Jubileuszowy Rajd

15 czerwca 2013 roku o godz. 8.00 z płyty gorlickiego Rynku wyruszyli uczestnicy X Jubileuszowego Rajdu Rowerowego "EUROPA BEZ GRANIC" – "Kałusz – Unia Europejska – Gorlice". Cyklistów z Klubu Turystyki Rowerowej przy Oddziale PTTK w Gorlicach w trasę rajdu wypuścił jego prezes Roman Trojanowicz. Wiodła ona do Jasła, gdzie powitano rowerzystów przybyłych z Kałusza na Ukrainie.

Na jasielskim Rynku grupy – gorlicka i kałuska zostały powitane przez wiceburmistrza Jasła, po czym oprowadził on zgromadzonych po centrum miasta. Następnym etapem rajdu stał się Biecz. Tam po krótkim odpoczynku, zwiedzeniu Starówki i Baszty Bieckiej, polscy i ukraińscy rowerzyści udali się do Gorlic, które w tym czasie, czyli 15. i 16. czerwca obchodziły swoje „Dni Gorlic”. Na Rynku, uczestników rajdu oczekiwał Burmistrz Gorlic - Witold Kochan, który po serdecznym powitaniu cyklistów i wykonaniu pamiątkowych, grupowych zdjęć, zaprosił wszystkich na teren skansenu przemysłu naftowego na Magdalenie. Tu z kolei, przybyłych witał Marszałek Województwa Małopolskiego - Marek Sowa. Po spożyciu posiłku i krótkim wypoczynku Burmistrz Gorlic w towarzystwie Marszałka oraz dyrektora biura Gorlickiego Oddziału wręczyli uczestnikom Jubileuszowego Rajdu pamiątkowe dyplom. Rozlosowano także nagrody ufundowane przez Burmistrza Witolda Kochana. Około godz. 1530 X Rajd Rowerowy „Europa bez granic” został zakończony.