Aktualności | O nas | Władze | Muzeum | Kalendarze imprez | Regulaminy | Dojazd do muzeum |
Szlaki | Schroniska | Koło PTTK nr 5 | Koło Miejskie | Archiwum | Galeria | Prezentacje | Listy gratulacyjne |
 
 
XXI Rajd Turystyczny

XXI Rajd Turystyczny „Szlakiem Walk Operacji Gorlickiej”
i XX Gorlicko-Bardejowskie Spotkania Górskie poza nami


Grupa uczniów Miejskiego Zespołu Szkół Nr 5 w Gorlicach, licząca 127 osób, wraz z opiekunami i przewodnikami wyruszyła autokarami, w godzinach porannych, 18 maja 2013 r. w trasę XXI Rajdu Turystycznego „Szlakiem Walk Operacji Gorlickiej”, zorganizowanego przez Zarząd Gorlickiego Oddziału PTTK.

W tym samym czasie turyści gorliccy, wraz z członkami Zarządu Oddziału, z prezesem Romanem Trojanowiczem na czele, oraz  harcerze z Drużyny Harcerskiej „Orlęta”, z drużynową hm. Janiną Augustyn udali się autokarem na granicę państwową w Koniecznej, aby tam powitać trzydziestoosobową grupę swoich przyjaciół z Bardejowskiego Klubu Słowackich Turystów, w ramach XX  Gorlicko-Bardejowskich Spotkań Górskich. Zaplanowano wspólnie udać się do Biecza, malowniczego miasteczka zwanego także polskim Carcassonne. Na schodach Bieckiego Ratusza zaprzyjaźnionych turystów z Gorlic i Bardejowa  powitał wiceburmistrz Biecza, Janusz Gubernat, po czym udano się na wieżę ratuszową, skąd podziwiano wspaniałe widoki na okolicę, przy słonecznej, bezchmurnej pogodzie. Po zwiedzeniu miasteczka, udano się do Muzeum Ziemi Bieckiej „Kromerówka”, a następnie odwiedzono drugą biecką placówkę - „Dom z basztą”. Nie pominięto też osobliwego, średniowiecznego więzienia, usytuowanego w podziemiach wieży ratuszowej,
z „działającym” do dziś „bieckim katem”.

Z Biecza, uczestnicy rajdu przybyli do pobliskiej Binarowej, aby tam zwiedzić przepiękny, znajdujący się na Liście UNESCO, drewniany kościół pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Zakończenie Rajdu  poprzedzono konkursami i zabawami. Pieczenie kiełbasek nastąpiło ok. godz. 16 na terenie Skansenu Przemysłu Naftowego „Magdalena”.

Wieczorem, także na terenie skansenu, członkowie Zarządu Oddziału PTTK  wraz z przyjaciółmi z Bardejowa wzięli udział w spotkaniu integracyjnym, na którym przy akompaniamencie gitary śpiewano turystyczne piosenki i wspominano różne wspólne przeżycia doznane na turystycznych szlakach. Spotkanie zaszczycili Burmistrz Miasta Gorlice, Witold Kochan oraz Dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów Zdzisław Tohl. Nazajutrz, w godzinach przedpołudniowych pożegnano bardejowskich turystów, odwożąc ich na granicę państwa w Koniecznej.

FOTORELACJA – Roman Trojanowicz

FOTORELACJA – Mirosław Cyrkowicz

FOTORELACJA – Robert Kusek

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł » 
 Uprzejmie informujemy członków PTTK-u; że uchwałą Zarządu PTTK w Gorlicach - po telefonicznym zgłoszeniu danego uczestnika na wycieczkę, należy dokonać wymaganej wpłaty w ciągu 48 godzin, w przeciwnym razie osoba ta zostaje skreślona z listy wycieczki.


Informacja dotycząca składek

 

PTTK Oddział w Gorlicach informuje swoich członków i sympatyków, że organizowane przez Koła PTTK wycieczki są wycieczkami statutowymi i odbywają się zgodnie ze Statutem PTTK zarejestrowanym 20.11.2015 roku oraz wpisem do KRS nr 207193 jako Stowarzyszenie opisanych w rubryce 3 Cele działania organizacji od 1 do 11 . Opisane wyżej wycieczki są imprezami niedochodowymi w świetle przepisów.Godziny pracy biura Oddziału PTTK w Gorlicach

poniedziałek: w godz. 8 -16
wtorek:w godz. 8 - 16
środa:w godz. 8 - 16
czwartek:w godz. 8 - 16
piątek:w godz. 8-16 
 

   >>  VRBOV - Baseny termalne   >>  Geoportal - Mazowsze
   >>  Geoportal - Małopolska
   >>  Starostwo Gorlice
   >>  Urząd Miasta Gorlice
   >>  Klub Słowackich Turystów
   >>  Beskid Gorlicki
   >>  Ośrodek Kultury Prawosławnej
   >>  Koło przy MZS nr 1
   >>  Koło przy MZS nr 3
   >>  Koło przy ZS w Stróżówce
   >>  Koło przy SP w Mszance

 

 
 
 
 
Administracja serwisu: Studio Multimedialne Inmani oferująca skuteczne pozycjonowanie