Wystawa Moniki Tohl

W najbliższy piątek, 17 maja, o godzinie 18. 00, w Muzeum Regionalnym PTTK im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach, odbędzie się wernisaż ekspozycji poświęconej sztuce rysunku oraz rzeźby Moniki Tohl. Artystka prezentowała już w gorlickim muzeum swoje prace, w 2010 roku, w ramach rodzinnej wystawy „5x TOHL”.

Monika Tohl urodziła się w Rzeszowie w 1979 r. W roku 1997 i na przełomie 2003/04 była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. W 1999 roku ukończyła PLSP im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie, zdobywając specjalizację w snycerstwie. Rok 2004 przyniósł jej dyplom z wyróżnieniem na wydziale rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, w pracowni Jerzego Nowakowskiego.

Uczestniczyła w kilku wystawach zbiorowych i indywidualnych, polskich
i zagranicznych. Oto najważniejsze z nich w kolejności chronologicznej:

- BWA Rzeszów-Dyplomy 1999;

- Lorenzweiler, Luxemburg 2001, 2002;

- Pałac Sztuki w Krakowie-Dyplomy 2004;

- „Sundial Theatre”, Cirencester , UK 2005;

- „Dwór Karwacjanów” , BWA Gorlice 2007;

- „Pasaż Tertila” BWA Tarnów 2007;

- Galeria Miejska W Bardejovie, Słowacja 2007;

- BWA Rzeszów 2010;

- 5razy TOHL, wystawa zbiorowa, Gorlice 2010;

- Galeria Miejska (ZSP) Rzeszów 2011.

Autorka wystawy, jak już zostało wspomniane, zajmuje się rzeźbą, rysunkiem i malarstwem. Jest także nauczycielem zawodu (ceramika) w rzeszowskim Zespole Szkół Plastycznych.

Dla zwiedzających wystawa będzie dostępna w sali wystaw zmiennych Muzeum Regionalnego PTTK im. Ignacego Łukasiewicza, w dniach: od 21 maja do 28 czerwca 2013 roku.