Z Hańczowej do Regietowa - 24 marca 2013 r.

Członkowie Koła PTTK nr 5 Glinik tym razem pokonali osiem kilometrów z Hańczowej przez Skwirne do Regietowa. Tam uczestniczyli w jarmarku wielkanocnym, oglądali pokaz robienia pisanek, poświecenie palm i degustowali jajka w różnym wydaniu. Ta niedziela została przez nich uznana za najładniejszy dzień tej zimy. Nie przestraszył ich poranny dwudziestostopniowy mróz.

- Trasa była przepiękna, w pełnym słońcu, pokrywa śnieżna ponad 50 centymetrów.  To był najpiękniejszy dzień tego sezonu zimowego. Tym razem na narciarską wyprawę zabraliśmy książkę „Tropy i ślady zwierząt”. Udało nam się na trasie odczytać ślady lisa i piżmaka – mówi Piotr Bogusz, miłośnik nart i zwierząt.

Ewa Bugno

FOTOGALERIA - Fot. Kazimierz Mitoraj