Radocyna - 24 lutego 2013 r.

Członkowie Koła PTTK nr 5 Glinik pod okiem Andrzeja Bajorka  pokonali na nartach biegowych około 12 km. Trasa wiodła z Jesionki nartostradą do Radocyny, powrót – drogą przez Czarne do Jesionki.  Grupa narciarzy liczyła 20 osób.

-  Warunki były bardzo dobre, śnieg co prawda zaczynał tajać, ale pokrywa śnieżna była jeszcze głęboka. Na trasie mieliśmy przygody - koleżance Frani– odpadło wiązanie od narty i szła wytrwale na jednej narcie asekurowana przez płeć męską. Jan Gorczyca utknął samochodem w śniegu, który przewalał się przez koła. Pomógł warszawiak - wyciągnął go terenowym samochodem – opowiada Andrzej Bajorek.

Zaznacza, że Radocyna słynie z najwspanialszych pierogów w okolicy – ruskich albo z wątróbką. Wyjazd był udany, humory dopisywały, a uczestnicy licytowali się pół żartem, pół serio na ile jeszcze narciarskich wyjazdów pozwoli słoneczna pogoda.

Ewa Bugno

FOTOGALERIA - Fot. Irena Mosoń