Śladami profesora Reinfussa - 10 lutego 2013 r.

Członkowie Koła PTTK nr 5  Glinik uczestniczyli w II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim – Śladami prof. Romana Reinfussa.

Większość wybrała trasę nr II, a więc:  Gorlice – Blich – Ropica Polska – Szymbark około 8 km. Pokonali ją w dwóch grupach – na nartach biegowych pod kierunkiem Zdzisława Musiała oraz pieszo pod przewodnictwem Tadeusza Wszołka. Bardziej doświadczeni narciarze skusili się na  trasę nr I i swoją wyprawę rozpoczęli z Łosia. Zwiedzali Zagrodę Maziarską, następnie pokonali trasę długości około 10 km: Łosie – Suchy Wierch – Szymbark

Wszyscy spotkali się na terenie skansenu w Szymbarku, gdzie był poczęstunek gorącą herbatą oraz „magurskim” bigosem. Zwiedzali skansen, kasztel i oficynę dworską.

Wysłuchali wspomnień córki profesora, Krystyny Reinfuss-Janusz – na temat wędrówek i badań terenowych profesora Reinfussa. Była również prezentacja filmu i prelekcja na temat historii polskiego narciarstwa wygłoszona przez Wiesława Czechowicza, opiekuna ekspozycji w Muzeum Historii Narciarstwa  w Cieklinie oraz prezentacja stacji narciarskiej SkiMagura.

Ewa Bugno