Aktualności | O nas | Władze | Muzeum | Kalendarze imprez | Regulaminy | Dojazd do muzeum |
Szlaki | Schroniska | Koło PTTK nr 5 | Koło Miejskie | Archiwum | Galeria | Prezentacje | Listy gratulacyjne |
 
 
NASI PRZYJACIELE

Wszystkie drogi prowadzą do Klimkówki - 27 stycznia 2013 r.

Koło PTTK nr 5 Glinik  oraz Wiejski Dom Kultury i Turystyki w Klimkówce zorganizowali eskapadę zimową dla członków PTTK i dla ludzi niezrzeszonych – miłośników gór – I Zimowy Złaz.  Do wyboru była przeprawa piesza śnieżnymi szlakami  lub na biegówkach. Obie trasy prowadziły przez Chełm, a kończyły się w Klimkówce. Narciarze na biegówkach pokonali z Ropskiej Góry przez Podchełmie, Wawrzkę i Flaszę 15 km pod czujnym okiem Andrzeja Bajorka, a turystów pieszych dziesięciokilometrową trasą poprowadził Tadeusz Wszołek. W Wiejskim Domu Kultury i Turystyki w Klimkówce podsumowano wyprawy i wycieczki minionego roku, kolędowano przy dźwiękach gitary. W spotkaniu uczestniczył Jan Morańda – wójt gminy Ropa oraz Zdzisław Niezgoda – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ropie.

Ewa Bugno

Fot. Zdzisław Niezgoda

 

-----------------------------------------------------------------------------

Kolędujemy przy lampach naftowych - 28 stycznia 2012 r.

 

Członkowie PTTK i ich sympatycy kolędowali przy lampach naftowych w Wiejskim Domu Kultury i Turystyki w Klimkówce. Część z nich przybyła tam na nartach biegowych pod kierunkiem  Mieczysława Boboli z Uścia Gorlickiego przez Czarną szlakiem niebieskim. W sobotę dźwięk gitary i głos kolęd rozbrzmiewał w centrum Klimkówki do późnego wieczora.

Wiejski Dom Kultury i Turystyki w Klimkówce ruszył pełną parą od stycznia tego roku pod kierownictwem instruktorki Idalii Ferenc. Przewodnicy PTTK wraz z wójtem gminy Janem Morańdą i sołtyską Teresą Bochniak debatowali nad utworzeniem filii koła PTTK w Klimkówce. Tadeusz Wszołek - prezes Koła nr 5 PTTK stwierdził, że dom wiejski to miejsce doskonałej bazy wypadowej do wędrówek pieszych, rowerowych i narciarskich w góry, zaproponował wspólne imprezy turystyczne zimowe i wiosenne.

Rozmawiano o planowanych szlakach narciarstwa biegowego - już takie zostały zaprojektowane przez  Andrzeja Piecucha i Adama Harkawego, a przedstawione wójtowi gminy przez Idalię Ferenc.  Dotyczą Łysej Góry i nazywają się Czerwona Baba Jaga i Zielona Baba Jaga. Czy zostaną zaakceptowane przez Radę Gminy i czy uda się pozyskać pieniądze na realizację przynajmniej jednego z nich - będziemy informować.

Wybranie Klimkówki przez inicjatorkę spotkania - Barbarę Kowalską - było nieprzypadkowe, bowiem większość z 40 kolędujących tam osób nie wiedziało, że taka placówka istnieje i jest dostępna dla wszystkich, nie tylko mieszkańców ziemi klimkowskiej.

Ewa Bugno

 FOTOGALERIA

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł » 
 Uprzejmie informujemy członków PTTK-u; że uchwałą Zarządu PTTK w Gorlicach - po telefonicznym zgłoszeniu danego uczestnika na wycieczkę, należy dokonać wymaganej wpłaty w ciągu 48 godzin, w przeciwnym razie osoba ta zostaje skreślona z listy wycieczki.


Informacja dotycząca składek

 

PTTK Oddział w Gorlicach informuje swoich członków i sympatyków, że organizowane przez Koła PTTK wycieczki są wycieczkami statutowymi i odbywają się zgodnie ze Statutem PTTK zarejestrowanym 20.11.2015 roku oraz wpisem do KRS nr 207193 jako Stowarzyszenie opisanych w rubryce 3 Cele działania organizacji od 1 do 11 . Opisane wyżej wycieczki są imprezami niedochodowymi w świetle przepisów.Godziny pracy biura Oddziału PTTK w Gorlicach

poniedziałek: w godz. 8 -16
wtorek:w godz. 8 - 16
środa:w godz. 8 - 16
czwartek:w godz. 8 - 16
piątek:w godz. 8-16 
 

   >>  VRBOV - Baseny termalne   >>  Geoportal - Mazowsze
   >>  Geoportal - Małopolska
   >>  Starostwo Gorlice
   >>  Urząd Miasta Gorlice
   >>  Klub Słowackich Turystów
   >>  Beskid Gorlicki
   >>  Ośrodek Kultury Prawosławnej
   >>  Koło przy MZS nr 1
   >>  Koło przy MZS nr 3
   >>  Koło przy ZS w Stróżówce
   >>  Koło przy SP w Mszance

 

 
 
 
 
Administracja serwisu: Studio Multimedialne Inmani oferująca skuteczne pozycjonowanie