20 LAT SZKOLNEGO KOŁA PTTK NR 2 W GRYBOWIE

Koło PTTK Nr 2 Oddziału Gorlickiego działające przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Grybowie obchodziło w dniu 15 grudnia 2012 roku Jubileusz 20-lecia swojej działalności.

Na tą piękną uroczystość przybyło do Szkoły w Grybowie wiele gości. Byli między innymi poseł na Sejm RP Andrzej Romanek, Przedstawiciele Zarządu Oddziału PTTK w Gorlicach z prezesem Romanem Trojanowiczem i sekretarzem Mieczysławem Cyrkowiczem na czele, przewodnicy, ratownicy GOPR, miłośnicy wędrówek po górskich szlakach, przedstawiciele miasta i gminy Grybów, absolwenci Szkoły Podstawowej Nr 1 -  pierwsi członkowie Koła. Nie zabrakło oczywiście młodego pokolenia – uczniów, obecnych członków Koła kontynuujących to co rozpoczęte zostało przed 20-ma laty a także ich rodziców.

Pomysłodawczynią utworzenia Koła PTTK przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Grybowie była kol. mgr  Grażyna Orlewicz, która przez 20 lat nieprzerwanie  prowadzi z pasją to piękne dzieło, którego celem jest pokazywanie młodzieży szkolnej piękno natury i naszej ziemi a także zaszczepiania w uczniach miłości i pasji do górskich wędrówek.

Uroczystość Jubileuszowa była okazją do uhonorowania osób, które od wielu lat pracują w Kole, bądź w nim działały lub współpracowały.

Prezes Zarządu Gorlickiego Oddziału PTTK Roman Trojanowicz uhonorował kol. Grażynę Orlewicz  Złotą Odznaką „Zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży” przyznaną przez Zarząd Główny PTTK w Warszawie a także okolicznościowym dyplomem przyznanym przez Zarząd Oddziału PTTK w Gorlicach.

Szczegółowa relacja