Bardejowsko-Gorlickie spotkania 6-7.10.2012

6 i 7 października 2012 roku odbyły się kolejne 21. już spotkania zaprzyjaźnionych turystów z Bardejowa i Gorlic.

Na zaproszenie władz Klubu Słowackich Turystów z Bardejowa we współpracy z Miastem Bardejow grupa gorlickich turystów licząca blisko 30 uczestników udała się wczesnym rankiem 6.10. br. spod gorlickiego Oddziału PTTK autokarem do Bardejowa na Słowacji, aby tam w centrum miasta spotkać się o godz. 800  z 25 turystami słowackimi i wspólnie wyruszyć  na szlak Międzynarodowego Turystycznego Rajdu „Granicznym Grzbietem Słowacji”  liczący  ok. 22 km.

Wędrówkę rozpoczęto przy wspaniałej słonecznej pogodzie w Obrućnem a zakończono ok. godz.1500  w Kurov’ie . Tu po spożyciu smażonych kiełbasek i degustacji win udano się do Mnichowskiego Potoku na towarzyskie spotkanie przy  gulaszu, kuflu piwa , muzyce i tańcach a potem nocleg.

Następnego dnia grupa polskich turystów z kilkoma słowackimi przyjaciółmi udała się na zwiedzanie miasta Keżmarok. Po zwiedzeniu tego przeuroczego miasta z wieloma wspaniałymi zabytkami turyści gorliccy nieco zmęczeni lecz bardzo zadowoleni i zrelaksowani udali się w kierunku granicy aby dotrzeć w godzinach wieczornych do domu.