Aktualności | O nas | Władze | Muzeum | Kalendarze imprez | Regulaminy | Dojazd do muzeum |
Szlaki | Schroniska | Koło PTTK nr 5 | Koło Miejskie | Archiwum | Galeria | Prezentacje | Listy gratulacyjne |
 
 
XXX Rajd Łukasiewicza

Już po raz 30 odbył się w tym roku Rajd Łukasiewicza który na stałe wpisał się kalendarz imprez turystycznych w naszym mieście. Od kilku lat rajd ten organizowany jest wspólnymi siłami Gorlickiego Oddziału PTTK i Koła PTTK funkcjonującego w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach przy jednoczesnym wsparciu Urzędu Miasta.

Zdjęcia z rajdu

Tegoroczny jubileuszowy rajd zbiegł się w czasie z obchodzonym uroczyście Rokiem Ignacego Łukasiewicza. Chcąc w szczególny sposób upamiętnić postać wynalazcy lampy naftowej organizatorzy postanowili zmienić nieco formułę rajdu który w tym roku poprowadzony został ulicami naszego miasta prowadząc przez najciekawsze historycznie miejsca. Biorący udział w rajdzie uczniowie gimnazjum z gorlickiej „Jedynki” wraz z prawie czterdziestoosobową grupą gimnazjalistów z Białej Niżnej mieli okazję odwiedzić Muzeum PTTK w którym aktualnie prezentowana jest wystawa pt.: „Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza”. Wraz z przewodnikiem gimnazjaliści przeszli również ulicami gorlickiej starówki, gdzie usłyszeli wiele ciekawych, w większości nieznanych im historii związanych z naszym miastem. W drugiej części rajdu uczniowie przeszli ulicą Krakowską w stronę skansenu naftowego mieszczącego się przy kopalni „Magdalena”, gdzie przywitani zostali przez właściciela obiektu, przedstawicieli Urzędu Miasta i władz Gorlickiego Oddziału PTTK. Blisko stuosobowa grupa uczniów i ich opiekunów ugoszczona została na terenie skansenu ciepłym posiłkiem, a w trakcie pobytu przybliżona została im również historia przemysłu naftowego który rozwinął się na naszym terenie. Na zakończenie rajdu rozegrane zostały wśród uczniów zawody podczas których mieli okazję powalczyć o cenne nagrody, które oprócz dyplomów uczestnictwa pozostaną cenną pamiątką jubileuszowego Rajdu Łukasiewicza.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł » 
 Uprzejmie informujemy członków PTTK-u; że uchwałą Zarządu PTTK w Gorlicach - po telefonicznym zgłoszeniu danego uczestnika na wycieczkę, należy dokonać wymaganej wpłaty w ciągu 48 godzin, w przeciwnym razie osoba ta zostaje skreślona z listy wycieczki.


Informacja dotycząca składek

 

PTTK Oddział w Gorlicach informuje swoich członków i sympatyków, że organizowane przez Koła PTTK wycieczki są wycieczkami statutowymi i odbywają się zgodnie ze Statutem PTTK zarejestrowanym 20.11.2015 roku oraz wpisem do KRS nr 207193 jako Stowarzyszenie opisanych w rubryce 3 Cele działania organizacji od 1 do 11 . Opisane wyżej wycieczki są imprezami niedochodowymi w świetle przepisów.Godziny pracy biura Oddziału PTTK w Gorlicach

poniedziałek: w godz. 8 -16
wtorek:w godz. 8 - 16
środa:w godz. 8 - 16
czwartek:w godz. 8 - 16
piątek:w godz. 8-16 
 

   >>  VRBOV - Baseny termalne   >>  Geoportal - Mazowsze
   >>  Geoportal - Małopolska
   >>  Starostwo Gorlice
   >>  Urząd Miasta Gorlice
   >>  Klub Słowackich Turystów
   >>  Beskid Gorlicki
   >>  Ośrodek Kultury Prawosławnej
   >>  Koło przy MZS nr 1
   >>  Koło przy MZS nr 3
   >>  Koło przy ZS w Stróżówce
   >>  Koło przy SP w Mszance

 

 
 
 
 
Administracja serwisu: Studio Multimedialne Inmani oferująca skuteczne pozycjonowanie