XX Rajd Turystyczny „Szlakami Walk Operacji Gorlickiej”
XIX Gorlicko-Bardejowskie Spotkania Górskie

Fotogaleria

W dniu 12 maja 2012 roku o godz. 830  rozpoczął się wyjazdem uczestników z Gorlic do Wysowej  XX Rajd Turystyczny „Szlakami Walk Operacji Gorlickiej”. Po przybyciu do Wysowej Zdroju uczestnicy rajdu w liczbie 118 uczniów wraz z opiekunami z Miejskiego Zespołu Szkół Nr 5 w Gorlicach zwiedzili cerkiew z 1779 roku, a następnie przeszli zielonym szlakiem do Doliny Łopacińskiego.

W tym samym czasie turyści gorliccy udali się z Wysowej szlakiem zielonym na Górę Jawor gdzie około godz. 1000 nastąpiło spotkanie z turystami słowackimi przybyłymi na miejsce szlakiem turystycznym z Twarożca, Cigelki. Po przywitaniu przybyłych gości wspólnie udano się zielonym szlakiem do Doliny Łopacińskiego na miejsce zakończenia XX Rajdu.

Tu przy wspólnym ognisku dla uczestników XX Rajdu „Szlakami Walk Operacji Gorlickiej i XIX Gorlicko-Bardejowskich Spotkań Górskich pieczono i spożywano kiełbaski, a także odbyły się konkursy i zabawy. Zwycięzcy konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody a każdy uczestnik obu rajdów otrzymał z rąk prezesa Gorlickiego Oddziału PTTK Romana Trojanowicza pamiątkowy dyplom uczestnictwa. O godz. 1530 zakończono Rajd i udano się autokarami do Gorlic.